V západočeském derby se spolu střetla juniorka Lokomotivy Plzeň a Starý Plzenec. Jasně navrch měli domácí mladíci a svého soupeře porazili vysokým rozdílem 39:13. Dalšímu plzeňskému týmu se bodovat nepodařilo. Bolevec M.A.T. prohrál na půdě pražských Bohemians 21:25.

Cenný bod v boji o záchranu získali na domácím hřišti házenkáři Rokycan, kteří remizovali s favorizovaným protivníkem z hlavního města.

HK Rokycany – SK Praha 4 30:30 (15:17) – hosté dorazili v pozici druhého celku tabulky a chtěli roli favorita povtrdit i v rokycanské sportovní hale. K vidění tu bylo při jarní preiéře zajímavé a zároveň napínavé střetnutí. V sestavě Pražanů se objevila řada hráčů, kteří byli dříve oporami extraligových týmů.

Od úvodních minut bylo patrné, že utkání bude pro rokycanské házenkáře velmi těžké. Bez několika hráčů základní sestavy se ale do tabulkově lepšího soupeře pustili s obrovským nasazením. Celý první poločas, s výjimkou posledních šesti minut, kdy se domácí střelecky neprosadili, byl velice vyrovnaný a oba celky se střídaly ve vedení. Do kabin šlel s náskokem dvou gólů protivník.

Do druhého poločasu domácí vstoupili s odhodláním otočit poločasový výsledek. Hosté si sice stále udržovali dvou až čtyřbrankový odstup, ale Rokycany se bojovností a kolektivním výkonem rozhodně nevzdávaly nadějí na bodový zisk. Zápas začal gradovat už od 46. minuty, kdy hráči HK začali mohutně dotahovat (21:25, 24:26, 27:28). Pohledný zápas vyvrcholil v posledních třech minutách. Rokycany tuto krátkou pasáž vyhrály 3:2 a radovaly se z důležitého bodu proti těžkému soupeři z Prahy.

Za hosty není třeba představovat Půtu, který se svými patnácti góly byl nejlepším střelcem utkání. V celku HK nemá cenu nikoho vyzdvihovat, protože kolektivní pojetí hry všech hráčů slavilo zasloužený úspěch. Zkrátka, na takové zápasy se vyplatí chodit.

Sestava a branky HK: Bílek, Zlatohlávek – Vokurka 10, Kozler 7, Beneš 6/2, Valeš 3, Otec 2, Kára 2, Kahovec, Ivanič. Sedmičky 2/2 : 7/5, vyloučení 5:3. Diváků dorazilo čtyřicet. Rozhodčí – Měšťánek, Vimr.

Výsledky 12. kola: Loko České Budějovice – Spartak MAS Sezimovo Ústí 27:24 (12:12), Bohemians Praha – Bolevec M.A.T. 25:21, Lokomotiva Plzeň juniorka – Starý Plzenec 39:13, TJ Sokol Písek – TJ JM Chodov 23:19 (9:12), HK Rokycany – SK Praha 4 30:30 (15:17).