Házenkáři Všenic si zadělali na neklidnou zimu

Rokycansko - Národní házenkáři se o víkendu loučili s podzimní částí sezony. Jen týmy I. ligy si kvůli play-off předehrají šestnácté kolo v neděli 28. října.

23.10.2012

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Sidorják Martin

II. liga mužů: Všenice doma dvakrát prohrály o branky (v neděli se Žatcem 20:21) a nečeká je vůbec lehká přestávka. Osek podlehl Raspenavě 10:18, Litohlavy porazily Podlázky 19:16 a Ejpovice zvítězily ve Vřeskovicích 18:15. Zde je pořadí po podzimu:

12. Vřeskovice 0 2 9 187:226 2

Přebor mužů: V rámci oblasti Sokol Stupno zdolal Sokol Dobřív 17:10 po poločase 10:4. Sokol Ejpovice B prohrál u sousedův Tymákově 18:20 a klesl na čtvrté místo. Stupno je s osmi body desáté a nováček z Dobříva poslední se dvěma body.

Vedou Kyšice se 17 body, druhé jsou Nezvěstice B (16), třetí Tymákov B (15) a čtvrté Ejpovice B (14).

Přebor žen: SKH Stupno nejprve prohrál ve Štěnovicích 14:19 po poločase 7:14. Rozhodla tedy úvodní třicetiminutovka, pak už hosté drželi s adeptem postupu do I. ligy krok.

V neděli si SKH Stupno spravil chuť v Dobřívě. V poločase sice proti domácímu Sokolu A ztrácelo čtyři branky (7:11), ovšem po změně stran stupenské hráčky měly v útoku navrch a zvítězily těsně 17:15.

Litohlavy doma neuspěly s Božkovem (7:18) a Dobřív B utrpěl debakl v Příchovicích (5:28).

Na špici jsou Štěnovice s Příchovice, které ztratily pouze po bodu za vzájemnou remízu!

I. třída mužů: přes kopec do Kyšic si pro poslední letošní porážku dojeli chlapi Ejpovic C. prohráli 21:27 a zde jsou střelci Sokola: Šik 14, Pokorný J. 3, Michelfeit 3, Pokorný M. jeden gól.

Hrálo se také okresní derby a Všenice B v něm prohrály s Osekem B 15:18.

V čele jsou rezervní mužstva Příchovic a Vřeskovic, třetí Blovice B ztrácejí dva body.

Republikovým i oblastním soutěžím v ryze českém odvětví se budeme detailněji věnovat během zimní přestávky.