Na předposlední příčce II. ligy se usadili házenkáři HK Rokycany. Přispěla k tomu porážka v krajském derby.
Talent Plzeň B–HK Rokycany 31:20 (16:5). Tentokrát rokycanští házenkáři narazili na zálohu extraligového mužstva. Utkání se odehrálo překvapivě na palubovce HK, protože městská hala na Slovanech je v rekonstrukci.

I když ´hostující´ Rokycany hrály na svém hřišti, první poločas tomu vůbec nenasvědčoval. Mnoho technických chyb a neuvážených akcí, které vedly k mnoha ztrátám, borce HK doslova poslalo ke dnu. Talent vytěžil z maxima maximum a odskočil ze stavu 5:2 na neuvěřitelných 12:2. Rokycany nedaly gól patnáct minut a tím ztratily celé utkání. Poločas skončil 16:5, kdy plzeňský tým dal osm branek z rychlých protiútoků. Obrana Rokycan byla dobrá, ale nemohoucnost v útočné fázi byla do očí bijící.

Po bouři v šatně nastal malý obrat, který se projevil na začátku druhého dějství. Zejména bojovnost, která v první půli chyběla, posunula Rokycany na přijatelný rozdíl branek (20:16, 22:15). Polevení v závěru utkání zapříčinilo to, že Talent vyhrál jedenáctibrankovým rozdílem, i když druhý poločas skončil remízou!

Sestava a branky Rokycan: Klička, Bílek – Vokurka 10/3, Kop 4, Valeš 3, Zeleňanský 2, Moulis 1, Špinka, Mužík, Kozler, Fencl, Holšan, Otec.
Sedmičky 2/2 – 4/3, vyloučení 2:3, rozhodčí Lorenc, Motl.

Zítra, 4. listopadu,: o reparát se budou Rokycany snažit v nedělním odpoledni, kdy na domácí půdě hostí od 16 hodin Písek.
V předzápase od 14 hodin hostí rokycanští dorostenci celek Lovosic (minule naši kluci prohráli v Plzni s HC). Zváni jsou všichni příznivci házené.