HK Rokycany–České Budějovice 25:33 – i tentokrát na západ Čech dorazil aktuální druhý celek tabulky! Lokomotiva přijela s mladým celkem, posíleným o tři hráče extraligové Třeboně. Produkovala útočnou a dynamickou házenou. Jejich vysunutá obrana jedna plus pět) dělala domácím ze začátku problémy, ale poté se i v ní našly skulinky, které Rokycany dokázali potrestat. Skóre 4:8 ve prospěch Budějovic dokázali borci HK smazat a vyrovnali na 12:12. Zbytečným vyloučením se ale připravili o poločasovou remízu a do kabin šli za stavu 14:16.

Do druhého poločasu vstoupili Rokycanští velice špatně. Nesoustředěnou hrou s množstvím technických chyb a častým vylučováním prohráli první patnáctiminutovku 3:9. Výsledek ve 45. minutě 17:25 napovídal, že si hosté už nenechají výhru ujít a zápas se v klidu dohrával. Svědčí o tom i druhá polovina druhého poločasu, ve které každý celek dal osm gólů a utkání skončilo jednoznačně v poměru 25:33.

Je třeba přiznat, že i s takovým mužstvem jakým jsou České Budějovice jde hrát vyrovnaná partie, ale herní stránka se musí nahradit bojovností a kolektivním pojetím. Tentokrát tomu však nebylo a hostující celek po zásluze zvítězil. Za domácí lze jen pochválit brankáře Zlatohlávka, který svými zákroky dlouho živil šanci HK na lepší výsledek.

Příští kolo: v neděli 8.3. od 15:30 se oslabené Rokycany (o čtyři hráče) představí v Ledči nad Sázavou.

Sestava a branky HK Rokycany: Bílek, Zlatohlávek – Vokurka 6, Kozler 5, Tureček 5/1, Beneš 4/3, Valeš 2, Otec 1, Cígler 1, Kotyza 1, Kára, Kop, Ivanič.

Sedmičky 5/4:4/4, vyloučení 7:2, diváků bylo padesát a rozhodčí Krafka, Krafka z Plzně.