Ve třech domácích vystoupeních nadstavbové fáze se naše hráčky rozešly se soupeřkami smírně. Což znamená, jednou zvítězily a jednou odešly poraženy. „Vždy jsme byli minimálně rovnocenným protivníkem. Jenže kvůli značné marodce nastupovala vždy jiná základní šestka. Obrovskou smůlu jsme pak měli ve střetnutí se Zručí. Hosté, kteří v té době byli tabulce druzí, jen přihlíželi našemu náporu a v úvodní sadě byl stav 14:6 ve prospěch VK. Jenže pak se zranila jedna z rokycanských volejbalistek, jichž rázem bylo málo. Podle regulí jsme prohráli 0:3 a až v odvetě potvrdili své kvality,“ konstatoval trenér Martin Hanzelín.

Havlíčkův Brod–VK Rokycany 3:0 (15, 15, 20) a 3:1 (12, 16, – 17, 19).
Premiérový výjezd se týkal Havlíčkova Brodu. Tříhodinový výlet, na který to zpočátku vypadalo s ohledem na četná zranění a jarní prázdniny, se změnil na kvalitní herní projev rokycanských nadějí. „Tři kadetky, které doplnily torzo týmu, se rychle zapracovaly a hra se vyrovnávala. Vše podstatné v prvním duelu vrcholilo koncovkou třetího setu, v němž měl protivník neuvěřitelné štěstí.

Herní projev nás povzbudil a ve druhém zápase jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Děvčata se dostala do laufu a nedokázala se vypořádat jen s drtivým skákaným servisem domácích. První dva sety jsme smolně nedotáhli do konce, ve třetím jsme už výhru slavili. Ve čtvrtém a bohužel posledním dějství jsme se drželi vždy o bod až dva vpředu. Pak ale přišly dva omyly rozhodčího a soupeř se dostal na koně. Co znamenají dva body v setu, znají snad jen volejbalisté. Havlíčkův Brod opět zaznamenal několik skvělých podání a zápas si již nenechal vzít,“ uvedl ke střetnutím na Vysočině lodivod VK.

Další zápasy: nyní se Rokycany představí v Třebíči, poté v Táboře a další výlet se týká Zruče nad Sázavou. Doma nastoupí až v závěrečném dvoukole, a to v sobotu 21. března s Havlíčkovým Brodem.