Bohemians Praha - HK Rokycany 23:24 (11:12). Minulé nedělní odpoledne bylo důležité pro házenkáře HK Rokycany. Po domácí přesvědčivé výhře nad Ledčí zajížděli v oslabené sestavě do našeho hlavního města na půdu Bohemians Praha.

Jelikož domácí v minulém kole vyhráli na půdě favorizovaného Písku, tak se čekal urputný souboj tabulkových sousedů. To se také potvrdilo a po celé utkání byla hra spíše o osobních soubojích než o házené.

Soupeři se v prvním poločase pravidelně střídali ve vedení a k vidění bylo i spousta nepřesností (2:0, 2:4, 6:6, 7:8). Obrany dominovaly a poločasový stav 11:12 naznačoval, že to mají útočníci opravdu hodně těžké. Ve druhém dějství se výrazněji nic nezměnilo a utkání se odehrávalo ve stejném duchu jako poločas první. Domácím se sice začátek druhé půle vyvedl (14:12), ale poté opět převzali iniciativu hosté (16:17). V 59. minutě byl stav nerozhodný 23:23 a vypadalo to, že o osudu utkání rozhodne malá chybička. Tak se také stalo. Hosté půl minuty před koncem vstřelili branku a Pražané, ženoucí se zmateně za vyrovnáním, hodili po rozehrání výhozu míč do zámezí. Tím pro ně také utkání skončilo a Rokycany si už vítězství bezpečně pohlídaly.

V neděli 4. října se muži HK Rokycany utkají v pátém kole na domácí půdě s předposledními Strakonicemi, ale v žádném případě nepůjde o jednoduché utkání. Houževnatý soupeř bude chtít v neděli od sedmnácti hodin poskočit ve vyrovnané tabulce co nejvýše. Všichni příznivci házené jsou samozřejmě na toto utkání srdečně zváni.

Sestava a branky HK: Kysela, Klička – Vokurka 8, Beneš 6/3, Cígler 6, Tureček 4/2, Zeleňanský, Schejbal, Holšan. Sedmičky: 2/2 : 5/5, vyloučení: 5:2, rozhodčí: Černý, Obořil.

Ostatní výsledky 3. kola: Praha 4 – Sezimovo Ústí 23:24, Strakonice – Písek 27:31, Ledeč n. S. – České Budějovice 29:21, Třeboň B– VŠ Plzeň 26:21, Lokomotiva Plzeň juniorka – Bolevec B 27:25.

Čelo tabulky: 1. Sez. Ústí 6, 2. SK Praha 4 6, 3. Rokycany 6, 4. Třeboň B 5.