Stupno nestačilo na nováčka z Čakovic

STUPNO - Prvoligoví národní házenkáři Sokola prohráli v hlavním městě o tři branky

30.8.2007

Ilustrační fotoFoto: Ondra Šik

Ztrátou obou bodů vstoupili do nejvyšší soutěže národní házenkáři Sokola Supno.
Čakovice–Stupno 19:15 (10:5). Jediný zástupce okresu mezi elitou se celé léto nescházel na tréninky ani na přípravné duely v kompletním složení. Proti natěšenému nováčkovi se to projevilo.

Úvod vyšel mnohem lépe Avii a prakticky to rozhodlo o osudu zápasu. Stupno se trefilo až v 8. minutě za stavu 3:0, ale v 17. minutě snížilo na 6:5 a zdálo se, že by se mohlo porvat o bodový zisk. Bohužel v dalším průběhu první půle Sokol neskóroval a Pražené získali rozhodující náskok.

Po změně stran nastoupil i přes zdravotní indispozici do obranné linie M. Blecha a sedm minut drželi Stupenští čisté konto. Bohužel v tomto období snížili jen na 10:7 a pak si Čakovice udržovaly stálý odstup od svého soupeře, když jim dobře vycházela jejich tradiční pěší házená se zaměřením na přípravu trestných hodů. Sokolové po změně stran vylepšili útočnou činnost, ale nedokázali se soupeři přiblížit na méně než tři branky.

Navíc při absenci tria útočníků (M. Bradáč a P. Zeithaml ukončili činnost a J. Blecha má zdravotní problémy s ramenem) býval stupenský kanonýr M. Totzauer často v ofenzivě osamocen. Omlazený útok však zatím bude muset sbírat především cenné ligové zkušenosti a navíc ve 2. dějství si nepočínal vůbec zle. Pískal Jan Baumruk z Kyšic.

O víkendu: o reparát se Stupno může pokusit v neděli, kdy od 10:30 hodin hostí Příchovice, které v úvodním kole nečekaně přehrály v derby Plzeň–Újezd.