Hosté však tento slavnostní akt vůbec nebrali do úvahy. Využili slabších momentů v obraně domácích a postupně přebírali iniciativu i vedení.
Domácím hráčům vůbec není možno upřít snahu, nasazení a bojovnost, ale hosté tentokrát vždy měli navrch – obránci úspěšně blokovali střely domácích útočníků a navíc velmi dobrý výkon podal i brankář Chodora.

Těsně před koncem prvního poločasu za stavu 6:10 si trenér Nezvěstic Zdráhal vzal oddechový čas. Zdálo se, že to byl správný tah, protože domácí snížili na 9:10, ale nejlepší střelec hostů Tycar zvýšil vedení Litohlav o tři góly. Poslední slovo v prvním poločase měl sice domácí Marek Nachtman, ale to stačilo pouze na 13:15.

I ve druhém poločase bylo lepší zkušenější družstvo Litohlav. V jeho úvodu ještě snížil domácí útočník Škala na 14:15, ale to bylo z jejich strany vše. Ve zbývajících minutách hosté plně ovládli hru a zaslouženě vyhráli 19:28. „Musím přiznat, že jsem očekával vyrovnanější průběh zápasu. Naši hráči nepodali standardní výkony jak v obraně, tak v útoku. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství,“ zhodnotil zápas zklamaný hrající trenér Nezvěstic Jaromír Zdráhal.

Naopak, vedoucí družstva Litohlav Josef Hejl byl s hrou i výsledkem svých svěřenců spokojený. „Hlavně naši střelci a výkon brankáře Chodory mi udělali velkou radost. Myslím, že naše vítězství bylo plně zasloužené,“ stručně zhodnotil zápas Hejl. Kromě gólmana zářil v obraně Hrubec a k sehrané dvojici Tycar–Šnajdr perfektně zapadli Kozák s Vágnerem.

Zde jsou fakta:Sokol Nezvěstice – TJ Litohlavy 19:28 (13:15).
Branky: Šilhánek 7, M. Nachtman 5, Škala 4, V. Nachtman 3 – Tycar 14, Vágner 6, Šnajdr 4, Kozák 4. Rozhodčí: Kotlář. Diváci: 100.
Nezvěstice: Zelenka – Trhlík, Bažant, Florian, Hora, Havlíček, V. Nachtman, Šilhánek, M. Nachtman, Škala.
Litohlavy: Chodora (Kalčík) – Hrubec, Nekut, Kroc, Čihák, Rychlý, Tycar, Šnajdr, Kozák, Vágner.