Hned v prvním domácím zápase nové sezony se družstvu Lokomotivy Plzeň podařilo ukončit domácí neporazitelnost volejbalistek VK Rokycany ve II. lize. Nedobytnou tvrz v hale gymnázia přitom domácí hráčky držely od listopadu loňského roku.

Bezchybnou hrou a razantním útokem si po dva úvodní sety udržovalo družstvo Lokomotivy náskok jednoho až dvou bodů. Rokycany se sice snažily a náskok téměř zlikvidovaly. Množstvím nevynucených chyb se však připravily o vítězství. Až ve třetím setu soupeř zvolnil. Bohužel nástup do sady čtvrté Rokycany nezachytily a ani mohutné dotahování skóre nezabránilo první porážce. „Na hráčkách se projevila nervozita, které se nezbavily po celý zápas a která vedla k chybám v každém setu,“ konstatoval trenér Josef Ptáčník.

Do druhého zápasu vstoupily volejbalistky VK daleko koncentrovaněji a dostaly soupeřky od tlak, který vyústil ziskem prvního setu. Bohužel v dalším průběhu zápasu se tým VK vrátil k hernímu projevu ze zápasu prvního a šlo jen o to, kdo udělá v koncovce méně chyb. Ve čtvrtém a pátém setu to byly naše zástupkyně a tím vydřely vítězství 3:2.

„Úvodní zápasy napověděly, že pokud budeme chtít bojovat o přední příčky tabulky, musíme zapracovat na herním projevu družstva. Výsledkově nás přesně okopírovalo družstvo extraligových kadetek, které v prvním zápase podlehlo Hlincovce 1:3 a ve druhém zvítězilo 3:2,“ dodal Ptáčník.

Pro znalce statistik: v úvodním střetnutí II. ligy VK Rokycany - Lokomotiva Plzeň 1:3 (23:25, 25:27, 25:16 a 22:25). Ve druhém zápase VK Rokycany - Lokomotiva Plzeň 3:2 (25:16, 22:25, 21:25, 25:22 a 15:13).

V sobotu se vydají Rokycany do Děčína. Severočešky dvě úvodní utkání prohrály.