VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

30.12.2008

Lidé berou posilovny útokem

Rokycany - Desítka žen se rozhodla už v pondělí vyrazit za sportem. Chtějí začít plnit svá novoroční předsevzetí ještě s předstihem.

24.12.2008

Kolektivní smlouva v Hrádku platí v prvním čtvrtletí 2009

Hrádek - Představitelé odborové organizace Železáren Hrádek se dohodli s vedením ocelářských podniků holdingu Z-Group na prodloužení stávající kolektivní smlouvy.

17.12.2008

Ryby podražily o tři koruny

Zbiroh - Největší chovatel ryb v okrese – Rybniční správa J. Colloredo – Mannsfelda – zahájila už vánoční prodej ryb, hlavně kaprů.

13.12.2008

Lidé nesmí jít do práce

Rokycansko - V mnohých závodech okresu už mají pracovníci vánoční volno. Často ale nechtěné. Opatření si leckde vynutila projevující se hospodářská krize.

27.11.2008

Vánoční pobyty Čechy příliš nelákají

ROKYCANSKO - Vedle klasické letní dovolené si lidé v poslední letech ve velké míře dopřávají i zimní dovolenou, na konci roku. To je také vidět i z ceníků hotelů a ubytovacích zařízení.

16.11.2008

Zákazníci šílí po set top boxech

ROKYCANSKO - Konec analogového vysílání druhého programu České televize vhání do prodejen s elektronikou davy zákazníků. Chtějí set top boxy. Často jsou ale nemile překvapeni, musejí na ně čekat i několik dní.

15.11.2008

Pivaři si opět po roce připlatí

ROKYCANSKO - Milovníci piva si povzdechli, jejich oblíbený zlatavý mok je od začátku listopadu dražší. Podle odborníků je to vinou dražšího českého chmelu, který oproti loňskému roku stojí téměř dvojnásobek.

8.11.2008

Výkupny surovin nyní snížily drasticky ceny

ROKYCANSKO - Hospodářská světová krize se dotýká také na pohled neatraktivních oborů.

26.10.2008

Lidé umí šetřit i o Dušičkách

ROKYCANSKO - Zákazníků je rok od roku méně, shodují se na Rokycansku prodejci věnců, květin a jiné hřbitovní výzdoby. Lidé se podle nich naučili šetřit i o Dušičkách – dělají si levnější vazby sami.

25.10.2008

Autobazary daň netěší

ROKYCANSKO - Pokud projde zákon o ekologické dani na auta, která mají rok výroby nižší než 2000, nebo nesplňují limity – normu EURO 3, stane se prodej těchto ojetin složitější a méně výhodný. Potom by se nejen při nové registraci dovezeného vozidla, ale i při převodu platil kromě běžného poplatku ještě příspěvěk na ekologickou likvidaci ve výši od tří do deseti tisíc korun.

24.10.2008

Obchodníci: Vánoce jsou v regálech

ROKYCANSKO - Kolekce, foukané figurky, želé v čokoládě, ale i nejrůznější vánoční dekorace plní pulty většiny obchodů na Rokycansku minimálně už dva týdny. Nejdříve přicházejí se sváteční nabídkou supermarkety, postupně se přidávají drobní obchodníci. Zákazníci totiž s nákupem tohoto zboží příliš neotálejí.

20.10.2008

Ceny pohonných hmot stále padají

ROKYCANSKo - Pohonné hmoty na Rokycansku opět zlevnily. Cena za litr nafty je pod celorepublikovým průměrem a řidiči ho mohli už předminulý týden pořídit za 31,26 korun. Nejprodávanější benzin Natural 95 stál 30,74 korun. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR.

25.9.2008

Česání jablek: koruna za kilo

BŘASY - Tuzemských jablek bude dost. Říká to Richard Schwarz, majitel jablečné plantáže v břaské části Vranov na Rokycansku. „I kvalita je dobrá, jen ta velikost u některých odrůd, vzhledem k absenci srážek, je menší. Až takový problém to ale není,“ tvrdí Schwarz.

10.9.2008

Malá kina bojují o přežití

ROKYCANSKO - V současné době má zelenou trend otevírání obrovských nákupních center. Zákazník zde nalezne „vše v jednom“ – obchody, restaurace, herny a kina. I v našem blízkém okolí najdeme taková místa. V Plzni jsou nyní v nákupních centrech dvě multikina. Jejich otevření vedlo nejen ke zrušení několika plzeňských kin, problémy mají i ostatní malá kina v okolních obcích.

2.9.2008

Kuřáky cena neodrazuje

ROKYCANSKO - I přesto, že cigarety v posledních dnech opět podražily, kuřáci se svého zlozvyku úplně nevzdávají. Kupují levnější značky nebo se snaží přísun nikotinu alespoň omezit.

24.8.2008

Drobné obchodníky vytlačují supermarkety

ROKYCANSKO - Drobní obchodníci na Rokycansku žehrají nad nezájmem zákazníků. Ti totiž dávají přednost koupi školních potřeb v supermarketech, kde je mimo jiné vyjdou levněji.

13.8.2008

Rokycansko: Ojetiny zlevnily

ROKYCANSKO - Prodej ojetých vozidel v současné době v celorepublikovém měřítku stoupá. Díky silné koruně zlevňují zahraniční vozy a lidé si mohou dovolit i automobily s mladším datem výroby. Podobně je tomu i na Rokycansku.

11.8.2008

Vedro je klempířům i pekařům

ROKYCANSKO - Vysoké denní teploty (výjimkou byl uplynulý víkend) komplikují život nejen seniorům, ale také lidem v produktivním věku. Pro pekaře, dělníky, pokrývače a mnohé jiné je teď jejich práce doslova peklem. Zaměstnavatelé hledají nejrůznější alternativy, jak jim pobyt ve vedrech ulehčit.

1.8.2008

Autoškoly drtí nápor nováčků

ROKYCANY - Máme obsazeno, hlásí provozovatelé autoškol na Rokycansku. Hlavně studenti totiž využívají prázdninového volna, aby si udělali řidičský průkaz.

23.7.2008

Kempy počasí připravuje o zákazníky

ROKYCANSKO - Počasí vyhání lidi z kempů.

15.7.2008

WC též vypovídají o podniku

ROKYCANSKO - Nečistý záchod – téma, o kterém se zrovna moc nemluví, ale přitom jsme na tuto záležitost velice citliví. Jako Peter Baňas.

9.6.2008

V Rokycanech jsou obezřetní

ROKYCANY - Neoprávněná platba kartou by v rokycanské Bille ani ve sportu v Palackého ulici neprošla. Prodavačka si totiž v obou prodejnách podpis na účtence s podpisem na kartě pečlivě zkontrolovala. Když zjistila, že se neshoduje, požadovala občanský průkaz. Testem Deníku tak obchody prošly na výbornou.

1.6.2008

Ceny paliv letí vzhůru

ROKYCANSKO - Nejen řidiče, ale i taxikáře, dopravce a provozovatele autoškol, začínají strašit ceny pohonných hmot. Hranice pětatřicet korun za litr nafty už u několika čerpacích stanic na Rokycansku padla a odborníci předpokládají, že tato cifra není konečná. Firmy tak budou muset zdražit své služby. Některé k tomu už přistoupily.

21.5.2008

Zdražování nebere konce

ROKYCANSKO - Jako na cenové houpačce si připadají nejen kupující, ale také provozovatelé potravinářských obchodů. Vyplynulo to z miniankety deníku.

20.5.2008

Na Radnicku přišli o více než 80 procent včelstev

ROKYCANSKO - Včelaři na Radnicku přišli kvůli přemnoženému roztoči Varroa destructor o více než osmdesát procent svých včelstev. Celkové ztráty přesáhly na území celého okresu padesát procent. Rokycansko tak patří k dalším třiadvaceti regionům, kde došlo k najvýznamnějšímu úhynu. Včelaři tedy mají možnost požádat stát o dotaci.

14.5.2008

Fit centra zažívají před sezónou nápor

ROKYCANSKO - Rokycanské Studio 93 rozšířilo hodiny cvičení zaměřeného na problémové partie a zaplnilo další kurz s výstižným názvem Štíhlá do plavek. Fit a Bar v ulici Dělostřelců nyní zaznamenává až o padesát procent vyšší zájem o fitness a aerobní aktivity. Shodit přebytečné kilogramy a zformovat si postavu chtějí před sezónou převážně ženy, a to všech věkových kategorií.

7.5.2008

Hutchinson halu postaví

ROKYCANY - Dva roky se táhnoucí dohady kvůli záměru společnosti Hutchinson rozšířit mezi zástavbou města provoz jsou u konce. K novému oznámení o zahájení stavebního řízení neměl už nikdo připomínky. Nabylo tedy právní moci a v současnosti se připravuje vydání stavebního povolení.

30.4.2008

Rokycany mají šest supermarketů

ROKYCANY - Šest supermarketů, z toho tři v centru, působí v současnosti na území Rokycan. Dokonce se teď mluví o sedmém. Poblíž jatek by mohl zanedlouho vyrůst market společnosti Plus. Na soukromém pozemku.

21.4.2008

Železárny dostaly pokutu

HRÁDEK - Milionovou pokutu udělil Oblastní inspektorát České inspekce životního životního prostředí hrádeckým železárnám za porušení zákona o odpadech. Firma totiž od roku 2005 do loňského června skladovala nebezpečný odpad v zařízení, které nebylo pro tento účel povoleno. Potvrdil to ředitel OI ČIŽP Zbyněk Sevelka i Miroslav Slaný, mluvčí holdingu Z–Group, do něhož železárny spadají.

21.4.2008

Kominické řemeslo je skoro na vymření

ROKYCANSKO - Sezóna se zvýšeným výskytem požárů komínů, tak hodnotí právě uplynulou zimu krajští profesionální hasiči. Na Rokycansku během ní sice zasahovali profesionálové z Rokycan kvůli požáru sazí jen jednou, a to nedávno v Mirošově, podle odborníků ale může být hůř.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení