VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrádecká fenka podle veterinářů není týraná

Hrádek - Před několika dny jsme na podnět občanů informovali, že je v Hrádku týraná fena.

19.2.2016
SDÍLEJ:

FENKA v Hrádku by potřebovala pomoc.Foto: Foto: archiv

Krajská veterinární správa vše prověřila a k pochybení nedošlo.

„Na základě obdrženého podnětu Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Plzeňský kraj provedla jednadvacátého ledna dopoledne prostřednictvím inspektorů kontrolu chovu psa," uvedl ředitel KVS Richard Bílý. „Na pozemku v No-vé Huti se v zastřešeném boxu z kari sítí a pletiva, částečně chráněný před větrem nacházel pes plemene německý krátkosrstý ohař. Barva černý bělouš, pohlaví fena, přesné stáří nezjištěno. Odhadem čtyři až šest let," přiblížil. „Fena měla k dispozici boudu vhodných rozměrů, s plochou střechou z vlnité krytiny s přesahem nad vchodem. V boudě byla vidět sláma jako podestýlka a box byl čistý. K dispozici měla dvě misky, na krmení a s vodou, v misce na vodu byla čerstvě zamrzlá voda (podle zledovatělých zbytků okrajů předchozí hladiny vody lze usoudit, že vodu měla toho dne k dispozici)," pokračoval Bílý. Každodenní přítomnost chovatele potvrdil soused, který inspektorům při kontrole potvrdil, že se chovatel o psa denně stará, krmí ho a venčí jej. „Uvedl, že zpravidla psa navštěvuje dvakrát denně, brzy ráno a odpoledne či navečer," sdělil.

Chování psa bylo v době kontroly fyziologické, aktivní, odpovídající plemeni a věku zvířete, bez projevů bázlivosti nebo agresivity. „Ze způsobu, jakým se pes pohyboval po kotci, nebylo zřejmé, že by trpěl nedostatkem pohybu. Vyšetřením pohledem u psa nebyly zjištěné známky zranění, onemocnění nebo jiného strádání, výživná kondice psa byla ohodnocená jako dobrá, podle devítibodové stupnice mezinárodního systému hodnocení tělesné kondice bodem 5 ideální (Žebra jsou bez přebytečného pokrytí tukem, břicho vtažené, tělo, krk i končetiny bez viditelného úbytku svalové hmoty). Nebyly zjištěny příznaky dehydratace. Trus i moč bez nálezu," vyjmenovával Bílý.

„Ve středu obdržela Krajská veterinární správa další podnět a podmínky chovu a zdravotní stav psa bude na místě opakovaně prošetřený," uzavřel.

Současně s Protokolem o kontrole bylo chovateli zároveň zasláno a 5. února doručeno písemné Oznámení o zahájení kontroly a Výzva k doložení platného očkovacího průkazu psa nebo jiného platného dokumentu s uvedením posledního očkování kontrolovaného psa proti vzteklině a upřesnění podmínek chovu, a to do termínu 26. února. Při tomto došetření bude ověřeno mimo platného očkování a odčervení i jak často chovatel fenu krmí, popř. kolikrát denně a kdy večer, odpoledne, krmná dávka a také jak se o ní stará a jak s ní pracuje venčí, cvičí, nebo využívá například na myslivost.

Autor: Jana Vaníková

19.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze.
5

Seveřané potrápili Rokycany

Ilustrační foto.

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Nepojízdný kamion odřízl Rokycany

Rokycany – Trpěliví museli být motoristé, kteří projížděli v úterý odpoledne okresním městem. Na kruhovém objezdu u Železné se porouchal kamion. Doprava v centru zkolabovala.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Z pumpy v Mlečicích zmizel tabák i hotovost za 100 tisíc

Mlečice – Překvapení byli pracovníci čerpací stanice v Mlečicích. Poberta ukradl zboží i peníze.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení