VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ministerstvo chce Zbiroh

Zbiroh - Vnitro pomýšlí na výcvikové centrum HZS

28.8.2015
SDÍLEJ:

Cvičení IZSFoto: archiv IZS

Zbirožští zvažují, zda mají kývnout na to, že by budovu s pozemkem, nabytou před časem od státu bezúplatným převodem, přenechali de facto zase státu jen za úhradu prostředků vložených do oprav. Anebo se mají zachovat jako hospodáři a chtít na transakci vydělat. Rozhodnutí v tomto smyslu měli vynést při středeč- ním jednání zastupitelstva.

Zájem o budovu pro potřeby Hasičského záchranného sboru (HZS) projevilo Ministerstvo vnitra (MV). Přesněji mi- nulým vedením Zbiroha mu byla nabídnutá. HZS, které už v areálu někdejších vojenských kasáren, kde se objekt nachází, využívá několik staveb, ho mělo zájem přeměnit ve školící a výcvikové středisko. „Vlastně by šlo o školu s celoročním provozem," sdělil Vlastimil Gothard, ředitel odboru provozního a správy majetku MV, který s kolegou jednání navštívil. Měl by tam vzniknout takzvaný ohňový dům, počítá se i s prostorem pro vyprošťování ve vodě a dal- šími trenažéry. Bližší upřesně- ní zatím zástupci ministerstva neposkytli. „Všechno je tak v začátcích, že to ani nejde. Přihlásili jsme se do programu EU, z toho bychom chtěli rekonstrukci financovat. Půjde o velkou investice, jen rekonstrukce by mohla přijít na 100 125 milionů, s výcvikový-mi prostory až ke dvěma stům. Nejdřív ale musíme něco vlast- nit, pak do toho můžeme vkládat," podotkl Gothard. Na dotaz zastupitelů také uvedl, že asi čtyřicet odborníků by si do Zbiroha museli přivést. Protože by ale centrum ke svému fungování a zabezpečení, včet- ně služeb spojených s ubytováním, potřebovalo i další zaměstnance, pracovní příležitosti pro místní by se naskytly. Kromě toho upozornil i na nárůst kupní síly. Na to zastu-pitelé slyšeli, ale leckteří namítali, že i město by se mělo začít chovat tržně, bezúplatný převod se jim nelíbil. Představitelům MV zase vydání peněz na odkup. Gothard s kolegou Konopeckým podotkl, že peníze na rozšiřování nejsou, ministerstvo by muselo volit jinou variantu. Pokud jde o prostředky na rekonstrukci, ty doufají získat z už zmíněné kapsy EU.

Kvůli tomu je ale třeba získat rozhodnutí Zbirožských rychle, aby se stihly vyřídit všechny náležitosti, včetně projektu, přeložek vedení i stavebního povolení.

Doporučení rady města schválit převod parcely a budovy starosta Milan Rusek shromážděným zastupitelům tlumočil. Zároveň ale nastínil možnost zveřejnění investiční pobídky, s podmínkami nastavenými tak, aby odpovídaly požadavku Ministerstva vnitra ČR. Přitom by ale místní dostáli úloze hospodáře a získali tak přehled zájmu dalších o svou nemovitost. Neřekli tedy zatím ano ani ne. Konečný verdikt, zda vůbec a komu převést budovu zazní na zastupitelstvu 21.října.

Autor: Božena Šopejstalová

28.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Koupaliště Rokycany

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Ilustrační foto

Okresní tandem zazářil v přeboru

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Fotbalisté Mýta B zdolali Drozdov

Mýto - Fotbalisté Slavoje Mýto si k další prověrce před výkopem krajské 1. B třídy pozvali tým okresního přeboru Berounska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení