VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v ulici Míru navýší počet tříd

Rokycany - Stane se tak formou půdní vestavby. Ačkoli je už předpřipravená, i tak spolkne zhruba dvaadvacet milionů

5.1.2016
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

V rámci celkové rekonstrukce Základní školy v ulici Míru, kterou kvůli dřevokazným houbám musela pro- jít do té míry, že zbyl jen obvodový plášť budovy, bylo prozí-ravě počítáno i s možností půd- ní vestavby. Základní úprava prostoru a vytažení sítí až pod střechu byly hotové zároveň s přestavbou celku. Až letos ale bude město akci realizovat.

„V rozpočtu na ni máme rezervovaných osmnáct milionů. Doufáme, že část prostředků bychom na základě podání žádosti o dotaci mohli získat," uvedl místostarosta Rokycan Tomáš Rada. O dotaci musely Rokycany požádat ještě před Vánoci, stihnout to bylo třeba do 21. prosince, což se povedlo. Místostarosta dodal, že vestavba by devítiletce měla zajistit zisk čtyř nových kmenových tříd, dvou speciálních učeben, auly, kabinetu a dalších sociálních zařízení. „Současně počítáme s tím, že se upraví kamenitý povrch ná-dvoří budovy, aby sloužil k provádění her. Celá akce musí byt hodová do konce srpna," informoval Rada.

„Jsem ráda, že po pěti letech, co jsem ve funkci, devítiletka konečně bude disponovat osm- nácti třídami, tedy po dvou pro každý ročník. Uskutečnění záměru nám umožní vznik čtyř nových kmenových tříd," sdělila ředitelka Hana Šlégrová. „Navíc získáme učebnu přírodních věd a vzhledem k tomu, že kromě hudební výchovy se specializujeme i na rozšířenou výuku výtvarné výchovy, už se moc těšíme také na ateliér. Kromě zmíněného přibude ještě aula, která bude sloužit pro zkoušky divadelních souborů školy, představení a vůbec shromáždění," doplnila ředitelka. Přidala rovněž informaci, že v září by se nově získané 3. patro školy mělo slavnostně otevírat.

„Rokycany o dotaci zažádaly z programu Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol. Vyhlásilo ho ministerstvo školství. Termín vyhodnocení žádostí je stanovený na 31. března. Náklady na dokončení předpřipravené půdní vestavby, včetně interiérového vybavení, jsou vyčíslené na dvaadvacet milionů, včetně DPH. K datu podání žádosti byl projekt plně připravený, včetně projektové dokumentace a pravomocně vydaného stavebního povolení," přiblížil situaci místostarosta Jan Šašek.

Kapacita školní budovy je 460 osob a půdní vestavbou bude navýšená na 540. Přístup do nového celku umožní osobní výtah a schodiště, které už bylo vytvořené, jen bude podle ředitelky třeba rozšířit průchod ze druhého patra.

„Požádali jsme o systémovou dotaci na investiční náklady ve výši patnácti milionů korun. Předpokládáme, že vlastní podíl města bude činit zhruba třicet procent celkových nákladů," doplnil Šašek. Výběrové řízení na dodavatele stavby je připravené k vyhlášení v nejbližších dnech.

Autor: Božena Šopejstalová

5.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Rokycan B zahajíli vítězně

Obžalovaného přivedla do soudní síně eskorta.
4

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

V Kařezu bourají obecní dům

Kařez – Začátkem týdne začalo v Kařeze, naproti nákupnímu středisku, plánované bourání obecního bytu. K demolici muselo dojít kvůli výstavbě nové hasičské zbrojnice, jíž by překážel.

Hasiči z Podmokel představí nový vůz

Podmokly – Křest vozidla Mercedes Sprinter je v obci na severu přichystán na sobotu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení