Strávit v kostelíku příjemnou sváteční chvilku, pozdravit se se známými a odnést si ve skleničce betlémské světlo sem přicházely desítky lidí. „Je tu příjemně. Potkal jsem tu známé, rád se chvíli zastavím," řekl jeden z Plzeňanů. Lidé si tu prohlíželi betlém, poseděli v kostelních lavicích nebo vystoupali po schodech na kúr, odkud sledovali hudební program. „Snad to nespadne," s nadsázkou připomněl plzeňský architekt Jan Soukup, který se při obnově kdysi zpustlého kostelíka významně angažuje. Právě oprava kúru je řadě postupných rekonstrukcí na řadě nyní. Dokud se neudělá, nemohou se sem vrátit vzácné varhany, nejstarší v Plzni, které jsou už opravené.

Živo bylo dopoledne i na náměstí Republiky, kde hodně lidé čekalo na Živý betlém ze Starého Plzence. Začal úderem 11. hodiny, Plzeňany pozdravil i biskup František Radkovský. „Vy, děti, jste plné očekávání toho, co přijde večer. Ale proč je Ježíšek, stromeček, proč se to všechno děje, se právě dozvíte," uvedl biskup představení.

Plno bylo i na biskupství, kde přijímala dárky pro lidi bez domova Anna Srbová z Městské charity v Plzni. „Lidé jsou štědří a hodní," ukazovala na balíčky s kosmetikou, kávou nebo knížky. „Chodí sem třeba jedna paní, důchodkyně, která přinese hned 12 balíčků. Říká, že na to myslí celý rok a každý měsíc pořídí jeden balíček. Víc by si nemohla dovolit," říká Anna Srbová. Mezi dárky, které se na biskupství sešly, byl například mechanický kávovar, bateriový zubní kartáček, horoskopy, oblečení apod. Dárky dostanou na Štědrý den odpoledne lidé, kteří přijdou na biskupství strávit sváteční čas, protože svou rodinu nemají.

Podle Anny Srbové je aktuálně plno v Domově sv. Františka ve Wenzigově ulici, který poskytuje azyl bezdomovcům. „Naštěstí je teplo, ale přesto je všech 96 míst včetně tzv. teplých židlí obsazených, dalších osm lidí přebývá na ubytovně v Lobezské ulici," uvedla Anna Srbová.