VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

22.8.2017
SDÍLEJ:

Táborníci se seznámili s prací policistů, některé úkony si mohli i sami vyzkoušet.Foto: Policie ČR

„V uplynulém týdnu navštívilo několik policistů letní tábor v Boněticích, kde pobývalo dvě stě dětí,“ řekla Deníku policejní tisková mluvčí Dagmar Jiroušková a doplnila, že program byl rozdělený na dopolední a odpolední část. „Děti se seznámily s prací kriminálního technika, který jim ukázal výjezdové vozidlo včetně jeho vybavení. K dispozici také dostaly dvoje brýle, které v jednom případě simulovaly požití alkoholu a ve druhém požití omamných a psychotropních látek. Děti si tak po nasazení brýlí mohly vyzkoušet, jak člověk pod vlivem alkoholu a marihuany asi přibližně vnímá své okolí,“ doplnila policejní mluvčí.

Po obědě na sebe strhli pozornost dětí ale i táborových vedoucí těžkooděnci, kteří dětem vyprávěli o účelu pořádkové jednotky, ukázali jim výstroj a výzbroj, kterou si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet.

Následovala nejzajímavější ukázka – únos jedné z instruktorek. Nebezpečný pachatel, který instruktorku, i přes její odpor naložil do vozidla, policistům ujížděl a nereagoval na znamení dané k zastavení vozidla.

Zastavil až ve chvíli, kdy mu v cestě stálo jiné služební vozidlo s ozbrojenými policisty, kteří použili k zastavení vozidla i varovný výstřel. Následovalo zdržení nebezpečného pachatele ze strany pronásledující policejní hlídky a osvobození instruktorky.

Nakonec policisté zapojili i děti, když vyhlásili fyzickou soutěž o to kdo udělá nejvíce kliků. „Vítězové si pak mohli vystřelit ze samopalu, samozřejmě vše pod dohledem policisty a za použití slepých nábojů,“ vysvětlila Dagmar Jiroušková a doplnila, že všechny policisty závěrem potěšil zasloužený potlesk.

Zajímavý den zakončili v Boněticích dopravní policisté, kteří dětem předvedli vozidlo určené k měření rychlosti a speciálně vybavené vozidlo sloužící jako komunikační centrum při závažných událostech.

Autor: Jaroslava Hohlová

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nikola Svobodová se stane v pondělí gentlemanem silnic

Momentky z natáčení druhé řady Policie Modrava.  Foto: Jaroslav Lázníček

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Do voleb zbývá měsíc, kandidátky zveřejněny

Plzeňský kraj – Za měsíc, 20. a 21. října zvolíme nové poslance. Vybírat budeme v kraji z 427 tváří.

Butula: Terešov není Hostouň

Terešov – Problémy s útěky a chováním svých svěřenců řeší bez rozdílu všechny výchovné ústavy. Zkušenostis tím má i Výchovný ústav a Střední škola Terešov.

FC Rokycany zajímá výlučně sobota

Rokycansko – Fotbal v regionu se musí pravděpodobně vypořádat s proměnlivým podzimním počasím.

Ejpovičtí zase nakupují doma

Ejpovice - Obyvatelé opět využívají kamenný obchod se smíšeným sortimentem v centru obce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení