Viktoria prohrála i druhý zápas v Rakousku. Tentokrát s Wolverhamptonem

Plzeň - Fotbalisté plzeňské Viktorie nestačili na druholigový anglický Wolverhampton 1:2. O výsledku rozhodl první poločas, v němž Angličané vstřelili obě branky.

15.7.2017

FC Viktoria Plzeň - Wolverhampton. Na snímku vpravo plzeňský Václav PilařFoto: FCVP/Václav Šubrt

Trenér Pavel Vrba do sobotního utkání ve Westendorfu zařadil do základu novou posilu z Bohemians Milana Havla. Na hrotu útoku nastoupil Michael Krmenčík, kterému ve 2. minutě překazil šanci faulem obránce Wolverhamptonu. Do vedení se ale v 16. minutě dostali Angličané, když se po přihrávce z levé strany do prázdné branky trefil u levé tyče Hruškovy svatyně nekrytý Dicko. Také druhý gól Wolverhamptonu padl po přenesení míče zleva na pravou stranu - Doherty křižnou střelou do protipohybu Hrušky zvyšoval po půl hodině hry na 2:0 pro Wolverhampton.

Viktoria se až do 63. minuty nedostala k pořádné střele na branku soupeře. Změnil to až střídající Bakoš, který si naběhl na vzdálenější tyč na centr z přímého kopu od Ivanschitze a snížil na 1:2. Stejný signál zkoušela Viktorie ještě jednou, ale Řezníček na míč nedosáhl. Český vicemistr tak prohrál i druhý mač na soustředění v Rakousku (v úterý s Fürthem 1:5).

Generálka na Ligu mistrů a domácí soutěž čeká Viktorii v úterý od 17.00 hodin opět v Rakousku proti Watfordu z anglické Premier League.

Poločas: 0:2. Branky: 63. Bakoš – 16. Dicko, 30. Doherty.

Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda (46. Matějů), Hájek, Havel – Hrošovský (60. Bakoš), Živulič (60. Ivanschitz) – Kopic (46. Petržela), Kolář (46. Hořava), Pilař (60. Zeman) – Krmenčík (46. Řezníček).

Autor: Martin Švec