VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bahno přinesly špatné plodiny?

Rokycany - Obyvatelé dotčené lokality v části Pražské ulici doufají, že záplavy se jim už vyhnou. 

13.5.2012
SDÍLEJ:

Lidé odklízejí nánosy bahna.Foto: Daniel Seifert

I když byla průtrž mračen, jež se minulý týden přehnala částí Rokycan, blesková, její následky obyvatelé odstraňovali až do tohoto čtvrtka. Příčina lokálních záplav ovšem není zatím zřejmá. Zvažuje se, zda by na vině mohla být směrová úprava vyústění propustku nebo nevhodně vysazená plodina na polích nad zasaženou lokalitou.

Lidé bydlící v Pražské ulici, zvláště ti poblíž pomníku
na demarkační linie, odklízeli bahno ze sklepů i zahrad. „Začali jsme s prací ihned, ale někde bylo třeba vyčkat, až se konzistence materiálu změní," konstatoval starosta Vladimír Šmolík. „Hned po přívalové vlně jsme požádali hasiče, aby proudy vody od nejhorších nánosů na hlavní komunikaci očistili, a Rumpold přistavil kontejner na bahno. Naproti benzinové pumpě pomáhala s odvážením marastu i posádka auta silniční správy," vypočítával Šmolík. V dalších dnech se pokračovalo čištěním postranních ulic a na území stání pro auta podél hlavní trasy.

Jak jsme uvedli v minulém článku, například obyvatelce Anně zničila sesutá ornice a také kamení příjezdovou cestu k pozemku. Podle jejího vyjádření v posledních letech několikrát upozorňovala na možné riziko lokálních povodní rokycanský Odbor rozvoje města (ORM). „Připomínky se týkaly provádění opravy železničního podjezdu a s tím souvisejícím stavem cesty pod podjezdem. V rámci projektu optimalizace trati Rokycany – Zbiroh zatím není dořešené převedení a odvedení vod z železničního svršku do příkopu podél ulice
U Třech křížů. O celé záležitosti jsme už ale hovořili se Správou železniční dopravní cesty," vyjádřil se vedoucí odboru Jiří Hlad. Podle něj však zástupci předjednali zpevnění daného úseku.

Souvislost záplav v uvedené lokalitě se změnou směrového vyústění propustku pod tratí k Pražské, a to do směru k propustku pod touto ulicí, vedoucí ORM odmítl. „Nynější komplikace s přívalovými srážkami v této oblasti mají příčiny v scelování pozemků, kdy původně členitá políčka nahradil jeden rozsáhlý lán pole bez jakéhokoliv odvodnění," doplnil Hlad. Situaci se snaží řešit se zástupci Příkosické zemědělské. Tuto informaci potvrdil také její ředitel Ladislav Vágner.

Autor: Božena Šopejstalová, Klára Mrázová

13.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení