VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chirurgie nemocnice mění tvář

Rokycany - Přibývají odborné poradny a specializace na některé výkony.

23.3.2011
SDÍLEJ:

Na Jednotce inzenzivní péče právě sloužil doktor Pavel Šrail a zdravotní sestra Nina Kriegerbecková (uprostřed). Podrobnosti s nimi domlouvala vrchní sestra Pavlína Matějková. Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Změny související s výzvou lékařů Děkujeme, odcházíme, která přes finální rozmělnění dopadu každopádně zamíchala situacemi v nemocnicích, se nevyhnuly ani rokycanské. K tomu přistupuje celorepublikově plánovaná restrukturalizace těchto zařízení. V našem, tedy okresním, Deník opět pokračuje v mapování změn.

„Cílem restrukturalizace není rušení nemocnic, ale zaměření na určitou oblast. Přesněji speciální činnost v daném oboru,“ konstatovala ředitelka Rokycanské nemoc– nice, a. s., Hana Perková.

Opatření se zejména dotkne chirurgie. Od března změnila šéfa, stal se jím Vilém Kunt– scher, specialista na cévní chirurgii.
„Rokycany jsou známé vysokou úrovní kostní traumatologie, chceme ji tedy samozřejmě zachovat. Rozšířit zamýšlíme hlavně chirurgii měkkých tkání. Zvláště pokud jde o endokrinologii a onkologickou chirurgii. Po dohodě s pojišťovnami by– chom chtěli nasmlouvat také výkony chirurgie tepenné,“ vypočítával záměry primář.

Specializací chirurgického oddělení nemocnice jsou také urolasserové operace prostaty. Výhodou je minimální zátěž pacienta. „Patříme mezi tři místa v republice, vedle Fakultní nemocnice Plzeň a Olomouci, kde se dělají,“ pochlubila se ředitelka. Dodala, že garantem v tomto směru je doktor Jiří Steiner a zákroky se provádějí novým typem urolasseru.

K zásadním změnám patří také vznik některých nových chirurgických poraden.
Jednotka intenzivní péče (JIP) je v Rokycanech spojená pro internu i chirurgii. O pacienty se podle povahy onemocnění starají lékaři z obou oddělení. „Problémem je, že primář JIP odchází, ale ne v souvislosti s už zmiňovanou výzvou, a lidí mající odpovídající atestaci z intenzivní medicíny není příliš,“ informovala ředitelka nemocnice.

Pořád je tu možnost, že JIP by mohlo zastřešovat ARO – čili anesteziologicko – resuscitační oddělení. „Kupodivu, právě v souvislosti s výzvou, ale došlo k lékařským přesunům a zájemci o tento post se náhle objevili. Jednáme s nimi,“ doplnila Perková.

Autor: Božena Šopejstalová

23.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Fotbalisté Mýta B zdolali Drozdov

Mýto - Fotbalisté Slavoje Mýto si k další prověrce před výkopem krajské 1. B třídy pozvali tým okresního přeboru Berounska.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Bezdomovec zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

Jak, kdy a za kolik na sociální zařízení na Rokycansku

Rokycansko - Oblast Rokycanska nabízí spoustu příležitostí k poznávání a výletům. Jsou lidem ale k dispozici i sociální zařízení, míněno veřejná WC?

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení