VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den rodiny si v pátek připomínáme i v regionu

Rokycany - Patnáctý květen je vyhlášený za Mezinárodní den rodiny. Akcí se kněmu připojuje irokycanská diakonie.

14.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Isifa

„Je to výjimečný svátek, slavit mohou všichni. Nejen zamilovaní, nejen ženy nebo maminky, nejen děti. Prostě všichni. Zvolili jsme motto: Rodina, ta nejlepší sociální síť,“ uvedla Radka Musilová.

Centrum podpory rodiny Diakonie ČCE v Rokycanech pomáhá ohroženým rodinám s dětmi. Pracovníci docházejí přímo k nim domů a společně se všemi členy rozmotávají klubko problémů. Vysvětlují, že někde je důležité věnovat se hospodaření, pomoci vyjednávat s exekutory či napomoci vyřídit sociální dávky. Stejně tak to ale může být vyjednávání se školou, domlouvání denního režimu a také nácvik péče o dítě. „Mluvíme často o chování dětí, učíme rodiče porozumět jim a správně na ně reagovat. Bez spolupráce s širší rodinou je pomoc dítěti daleko těžší,“ podotkla Musilová.

V rámci svého sociálního působení se pracovníci centra setkávají s nejrůznějšími osudy lidí. „Často jsou to smutné osudy právě proto, že rodina nefungovala, jak měla. Pomáháme navazovat zpřetrhané nitky v rodinné síti. Hledáme s našimi klienty pomoc, která by vzniklé díry v ní zaplnila,“ říká Musilová.

Centrum podpory rodiny pošle emailem všem spolupracujícím organizacím, dětským domovům, pracovníkům sociálně právní ochrany, soudcům i jiným obrázek s připomenutím Dne rodiny. Obrázek centru poskytla ZUŠ Jagellonského v Plzni, s níž spolupracují, Vytvořila i velký plakát, na němž je už zmiňovaná síť. „Napadá mě, že by si ji každý mohl nakreslit, aby zjistil, jak je ta jeho síť silná a zaplněná,“ dodala sociální terapeutka Radka.

Plakátky, které mají připomenout Den rodiny, najdete v rokycanské radnici a rovněž v knihovně, stejně tak i v knihovnách plzeňských, kde se uskuteční malá anketka a soutěž pro děti. S plakátky se ale potkáte i v plzeňských tramvajích a v halách městských obvodů.

Podle sdělení centra budou zejména v pátek cíleně malovat rodinu a povídat si o ní kluci a děvčátka v domovech dětí a mládeže i jinde.

Autor: Božena Šopejstalová

14.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Koncert Unique

Unique zve zítra na Střelnici

Rondu patřil Klub komorní kultury

Rokycany - Dvakrát se ve čtvrtek Základní škola TGM postarala o zábavu v Klubu komorní kultury Rokycan.

Zlato putovalo z Rokycan na jižní Moravu

Rokycany – Jedenáct záchranářských týmů z České republiky, Slovenska a Maďarska se představilo během čtvrtka při atraktivní soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Z pátého místa na MS je Vytiska nadšený

Sušice – Obdivuhodný výkon předvedl strongman Jiří Vytiska ze Sušice na mistrovství světa v Log Liftu Strongman Champions League a overhead disciplínách v Litvě. Přivezl páté místo a stal se zatím jediným Čechem, který se této soutěže zúčastnil.

Knihovníci ze dvou krajů dnes poznávají Rokycany

Rokycany – Knihovníky Plzeňského a Jihočeského kraje, kteří tráví na Rokycansku čas od čtvrtka (o program se postarali též v Radnicích a Stupně), dnes hostí jejich kolegové z Městské knihovny Rokycan.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies