VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dění v Borku ovlivňuje kanalizace

Rokycany – V současné době probíhají práce na úseku kanalizace téměř v celé části Borek. Dosud nebyly zahájeny práce na části stavby za tratí. Zde by měly být práce zahájeny tento měsíc. Rovněž zahájení realizace vodovodních řadů se předpokládá v květnu.

6.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Postupné uvádění kanalizace do provozu se předpokládá od října. Po zprovoznění kanalizace (jejích jednotlivých úseků) bude možné začít vypouštět splaškové vody z jednotlivých nemovitostí. Do této doby není možné do nové splaškové kanalizace vypouštět odpadní vody.

V rámci probíhající stavby realizuje město Rokycany části kanalizace nad rámec investice Povodí Berounky, svazku obcí. Jedná se o dešťovou kanalizaci v ulici Ke Kocouráku, Hluboká, dále pak kanalizační přípojky k hranici soukromých pozemků. Dále se připravuje např. realizace kanalizace v ulici Dlouhá. Práce nad rámec investice svazku obcí by měly být dokončeny rovněž do konce roku. Časový sled prováděných prací odpovídá harmonogramu prací v souladu se smlouvou o dílo.

Jako další příspěvek občanům na připojení se na veřejnou kanalizaci (v rámci investice svazku obcí město realizuje část kanalizační přípojky po veřejných pozemcích) poskytne město Rokycany nevratnou účelovou dotaci ve výši 5 000 Kč na připojenou nemovitost. Podmínkou vyplacení této dotace je zhotovení typové revizní šachty na hranici pozemku na kanalizační přípojce a odsouhlasení provedení kanalizační přípojky zástupcem provozovatele kanalizací (Vodohospodářská společnost Sokolov. a zástupcem města Rokycany). Tato dotace je účelově vázána na připojení dané nemovitosti na veřejnou kanalizaci. Pokud by byla v budoucnu nemovitost odpojena od veřejné kanalizace, musí příjemce dotaci vrátit jejímu poskytovateli.

6.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Obžalovaného přivedla do soudní síně eskorta.
4

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Ilustrační foto

V Kařezu bourají obecní dům

Hasiči z Podmokel představí nový vůz

Podmokly – Křest vozidla Mercedes Sprinter je v obci na severu přichystán na sobotu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Mýto – Smutek zavládl po úvodním střetnutí krajského přeboru v kopané v mýtském areálu na Letné. Domácí se ovšem za svůj výkon stydět nemusejí!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení