VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dění v Borku ovlivňuje kanalizace

Rokycany – V současné době probíhají práce na úseku kanalizace téměř v celé části Borek. Dosud nebyly zahájeny práce na části stavby za tratí. Zde by měly být práce zahájeny tento měsíc. Rovněž zahájení realizace vodovodních řadů se předpokládá v květnu.

6.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Postupné uvádění kanalizace do provozu se předpokládá od října. Po zprovoznění kanalizace (jejích jednotlivých úseků) bude možné začít vypouštět splaškové vody z jednotlivých nemovitostí. Do této doby není možné do nové splaškové kanalizace vypouštět odpadní vody.

V rámci probíhající stavby realizuje město Rokycany části kanalizace nad rámec investice Povodí Berounky, svazku obcí. Jedná se o dešťovou kanalizaci v ulici Ke Kocouráku, Hluboká, dále pak kanalizační přípojky k hranici soukromých pozemků. Dále se připravuje např. realizace kanalizace v ulici Dlouhá. Práce nad rámec investice svazku obcí by měly být dokončeny rovněž do konce roku. Časový sled prováděných prací odpovídá harmonogramu prací v souladu se smlouvou o dílo.

Jako další příspěvek občanům na připojení se na veřejnou kanalizaci (v rámci investice svazku obcí město realizuje část kanalizační přípojky po veřejných pozemcích) poskytne město Rokycany nevratnou účelovou dotaci ve výši 5 000 Kč na připojenou nemovitost. Podmínkou vyplacení této dotace je zhotovení typové revizní šachty na hranici pozemku na kanalizační přípojce a odsouhlasení provedení kanalizační přípojky zástupcem provozovatele kanalizací (Vodohospodářská společnost Sokolov. a zástupcem města Rokycany). Tato dotace je účelově vázána na připojení dané nemovitosti na veřejnou kanalizaci. Pokud by byla v budoucnu nemovitost odpojena od veřejné kanalizace, musí příjemce dotaci vrátit jejímu poskytovateli.

6.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Ilustrační foto

Rokycany utrpěly debakl s lídrem

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Příčinou smrti týrané Janičky bylo poranění hlavy

Rokycany - Krajští kriminalisté se případem nadále zabývají.  

Motorista v Hrádku byl pozitivní na amfetamin

Hrádek – Hrádečtí policisté v závěru týdne zastavili motoristu, který před jízdou fetoval.

Starosta Zvíkovce poslal pohár do Ostrova

Zvíkovec – Aktivní hasiči v obci na severu Rokycanska uspořádali první ročník soutěže jednotek požární ochrany ve vyprošťování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení