„Šest hrádeckých policistů zkontrolovalo ve Strašicích, Dobřívě a Mirošově tři desítky nezletilých osob. Zjistili, že pět děvčat a čtyři chlapci jsou pod vlivem alkoholu,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková s tím, že děti byly předány jejich zákonným zástupcům.

Ve Strašicích policisté zjistili i konkrétní osobu, která mladistvým alkohol podala. „Tento případ byl postoupen k vyřízení správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,“ dodala mluvčí.

Podle Věry Čikové, okresní metodičky primární prevence z pedagogicko – psychologické poradny, se konzumace alkoholu objevuje už i mezi žáky osmých a devátých tříd základních škol. „První zkušenosti mají však i někteří v nižších ročnících. S alkoholem se v tomto období setkávají jak chlapci, tak i dívky,“ uvedla Čiková.

Pokud policista přivede domů dítě v podnapilém stavu, neměli by rodiče podléhat emočnímu tlaku a situaci řešit tvrdým trestem. Ten totiž může podle odborníků vést ke vzpouře či odporu. „Neobviňujte sebe ani potomka. Fakt, že jej přivedl policista, nemusí znamenat celoživotní problém. Pouze ukazuje na to, že odkryl potíže, které je třeba řešit,“ dodala Čiková.