VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZŠ Dobřív chce své ekologické aktivity završit titulem Ekoškola

Dobřív - Devítiletkám okresu, které se pyšní titulem Ekoškola, konkuruje také dobřívská mateřinka. Svůj název už obhájila a teď se o něj snaží i místní málotřídka.

15.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

„Do projektu se zapojují všichni, zvlášť napilno ale máme asi my z Ekotýmu,” informovala jedenáctiletá Štěpánka Mrázková. Dodala, že jeho členové pod vedením učitelky Věry Benešové si v tomto směru vzali na starost třeba proškolování prvňáčků.

Za Ekotým se také čtyři zástupci vydali na obecní úřad požádat o podporu snah školáků. Jednalo se třeba o kontejnery na separovaný sběr,
s jejichž přistavením pomohla obec téměř obratem. Sudy na chytání dešťové vody kvůli zalévání přislíbila a ve hře je také venkovní učebna, kterou by vedení školy za pomoci úřadu rádo zrealizovalo.

ZŠ Dobřív staví péči o životní prostředí už léta do popředí svých zájmů. Děti se věnují péči o čistotu vod, absolvovaly v tomto směru i exkurze a soutěže, třídí odpady, sbírají nefunkční baterie, petlahve a v neposlední řadě si všímají přírody ve svém okolí. Tyto a další aktivity chce teď škola stvrdit ziskem titulu.

Snahu podpořila i další exkurzí. Žáci 2. až 5. ročníku navštívili firmu Ekodepon
v Černošíně, která se na vlastní skládce zabývá ekologickou likvidací odpadu. Nejprve se malí hosté opětně utvrdili v důležitosti správného nakládání s odpady z domácností. Zhlédli i dokumentární film mapující tento proces, včetně následného zpracovávání. Různé výrobky vzniklé recyklací vytříděných surovin si poté děti mohly i přímo osahat. „Prošli jsme také speciální naučnou stezku s tematicky zaměřenými panely. Lemuje řízenou skládku odpadů, kompostárnu a kogenerač-ní jednotku. Ve finále se žáci ocitli v části provozu, kde už se tyčily vytříděné hromady odpadů, viděli jejich lisování a přípravu na expedici,” sdělila ředitelka Renata Balejová.

Doplnila, že smyslem bylo dětem v praxi ukázat, jak to dopadá s netříděným odpadem, a na druhé straně měly poznat možnosti dalšího využití při správném nakládání
s ním. Všechny poznatky, podobně jako už dříve získané, si starší školáci zaznamenali do pracovních listů. S těmi se potom dále zabývají v rámci samotného projektu i další výuky.

Autor: Božena Šopejstalová

15.11.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení