VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dravec s bohatou minulostí je opět na svobodě

Rokycany – Na konci léta jsou ideální podmínky pro vypouštění mláďat a uzdravených pacientů ze záchranné stanice v Rokycanech.

24.8.2010
SDÍLEJ:

Ladislav Lajbner pouští na svobodu káně lesní, které se v rokycanské záchranné stanici léčilo po úrazu. Foto: Pavel Moulis

„Posekané louky či lány obilí skýtají především pro dravce a sovy řadu příležitostí k nasycení. Dá se téměř říci, že je doba hojnosti, a tím i nejlepší příležitost k návratu volně žijícího živočicha zpět do přírody,“ uvedl Pavel Moulis ze záchranné stanice. V neděli 22. srpna se takto na svobodu vrátilo káně s téměř románovým příběhem.

„Před rokem, 28. srpna, nalezli myslivci v Otročiněvsi na Berounsku zraněné káně lesní, které bylo označkováno německým kroužkem. Dravec se zranil o dráty elektrického vedení. V rokycanské záchranné stanici jsme mu poskytli první pomoc. Po několika dnech léčení jsme káně předali do pražské záchranné stanice živočichů v Jinonicích na přepeření, neboť ruční letky a část ocasu bylo poškozeno. I přesto, že zranění tentokráte nebylo vážné, muselo se káně nechat ve velké voliéře téměř rok přepelichat, což v Rokycanech z kapacitních důvodů nebylo možné,“ rozhovořil se Moulis.

Podle kroužku se podařilo zjistit, že káně pocházelo původně z německé zoo v Norimberku, odkud bylo vypuštěno na svobodu. Bohužel po třech týdnech utrpělo na berounsku popáleniny od elektrického vedení.

„Přepelichání v Praze proběhlo bez problémů a dravec mohl být v podstatě po roce vrácen zpět do přírody. I přesto, že se jedná o našeho nejběžnějšího dravce, mu byla věnována maximální pozornost. Je tedy na místě poděkovat všem zachráncům, kteří pomohli, zejména pak myslivci Josefu Šinklerovi z Otročiněvsi a Věře Přibylové ze záchranné stanice živočichů z pražských Jinonic, kde mohlo káně přepelichat a připravit se na plnohodnotný návrat do volnosti,“ doplnil Moulis dramatický příběh káněte, který ale tentokrát dobře dopadl.

Autor: Jan Vitinger

24.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Puštík Obecný

Brontosauři kroužkují v neděli puštíky

Ilustrační foto.

Čarodějnice v neděli večer Rokycansko nevynechají

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Čtyřicátník neplatí přes dva roky na malou dceru

Rokycany – Rokycanští policisté včera sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy čtyřicetiletému muži.

Les pohádek roste u Podmokel

Podmokly – Obec Podmokly ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství zve na akci pro děti nazvanou Pohádkový les Cesta kolem světa za 80 minut.

Počasí oslavám Dne Země nepřálo

Rokycany - V parku U Rakováčku naplánoval Dům dětí a mládeže Rokycany spolu s ČSOP Kulíšek a městem akci k svátku Země.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies