VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Záchranáři zaplnili Strašice a zaujali školáky

Strašice - Ani podmračená obloha neodradila školáky od sledování ukázek činnosti složek integrovaného záchranného systému. Hned súderem osmé ranní se na hřišti Spartaku děti setkaly spříslušníky Policie ČR Hrádek a Rokycany, Hasičského záchranného sboru Rokycany a nechyběla ani předsedkyně ČČK Rokycany. Celou akci odstartovala ukázka výcviku psů.

7.5.2009
SDÍLEJ:

Čtvrťáci zkoumají požární vůz.Foto: archiv ZŠ

„Byli perfektně připravení, reagovali nejen na povely, ale i na posunky,“ všimla si Andrea Ciprová z 6.B. „Když začal pachatel střílet na policistu, tak jsem se lekla, že postřelí i toho krásného pejska,“ svěřila se Natálie Petercová z I.A.

Po základní ukázce se žáci rozdělení do jednotlivých družstev rozešli na různá stanoviště, kde plnili úkoly. Zuzana Míčová z 7.A si nejvíce „užila“ na stanovišti leh-sedů, které si pro žáky druhého stupně speciálně vyžádal učitel Vladimír Pospíšil: „Žáci by si měli zkusit splnit fyzické testy, kterými prochází profesionálové,“ mínil.

„Udělala jsem cviků za dvě minuty jedenaosmdesát, ale teď necítím stehna,“ posteskla si Zuzka. Roman Kala z 6. B se pochlubil: „V daném limitu jsem jich zvládl 105, ten nejlepší z nás jich měl však ještě o pět víc.“

Prvňáčci zase přemluvili hasiče, aby zapnuli maják. „A úplně nejvíc se mi líbilo, když vytáhli žebřík a otáčeli s ním. Nahoru bych se bála lézt, je to opravdu výška,“ uvedla Natálie Válková z I.A. Veronika Pajerová z V. B však udělala své třídní radost, když prohlásila: „Pro vás bych po něm vylezla!“

Její spolužák Dominik Löhnert si vyzkoušel plynovou masku a konstatováním: „V ní bych nikoho zachraňovat nechtěl, je strašně těžká,“ ocenil zároveň i nelehkou práci záchranářů.

Jana Sudová z ČČK Rokycany s sebou do Strašic přivezla model člověka – Kevina. Na jejím stanovišti procházely děti zdravotnickým výcvikem. Tereza Šlapáková z 6.B uvedla: „Obnovit životní funkce na modelu člověka není legrace, ale docela mi to šlo. Doufám jen, že to nebudu nikdy muset vyzkoušet ve skutečnosti…“

Její spolužačka Andrea Ciprová byla malinko smutná, že si nemohla vzpomenout na jednu správnou odpověď : „Trochu jsem to holkám pokazila, teď mě to mrzí.“ Jinak zdravovědu však uměla dobře.“ Julie Stupková debatu uzavřela: „Holky, mně se líbilo úplně všechno, byla to super akce. A ti krásní záchranáři…“ „Hm,“ souhlasně pokyvovala hlavou děvčata.

„Den záchranných složek Rokycanska byl akcí, která děti nejen pobavila, ale i ukázala zlomek práce těch, kteří nás chrání, ošetřují a nasazují za druhé i jejich majetek vlastní životy. To si žáci dobře uvědomili a za to záchranářům i koordinátorovi projektu kolegovi Pospíšilovi patří dík,“ shrnula za všechny učitelka Jana Šopejstalová.

Autor: Božena Šopejstalová

7.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hřešihlavští slaví hned dvě jubilea

Ilustrační foto.

V Radnicích pokračují trhy

Fotbalisté Rokycan B zahajíli vítězně

Rokycany – Rezervní celek FC Rokycany opět poznává radost z výher. Třikrát uspěl v přípravě (Zbiroh, Příkosice, Strašice) a naplno bodoval i v premiéře 1. A třídy mužů.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

V Kařezu bourají obecní dům

Kařez – Začátkem týdne začalo v Kařeze, naproti nákupnímu středisku, plánované bourání obecního bytu. K demolici muselo dojít kvůli výstavbě nové hasičské zbrojnice, jíž by překážel.

Hasiči z Podmokel představí nový vůz

Podmokly – Křest vozidla Mercedes Sprinter je v obci na severu přichystán na sobotu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení