VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči ze Lhoty trénují dorost

Mýto - Na výroční valné hromadě okrsku Mýto vedle řady plánů zazněla i pochvala na jejich adresu.

13.2.2012
SDÍLEJ:

Prezence. Při výroční valné hromadu okrsku Mýto se u ní sešli i starosta Okresního sdružení hasičů Rokycany a velitel okrsku Mýto Miroslav Frost (vpravo), starosta okrsku Jan Dongres a další. Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Padesátka modrých uniforem zaplnila restauraci U Štochlů. Muži a ženy, jimž patřily, reprezentovali zhruba tři sta svých kolegů na výroční valné hromadě dobrovolných hasičů okrsku Mýto. Sjeli se
z osmi sborů – Holoubkova, Těškova, Cheznovic, Kařeza, Lhoty pod Radčem, Medového Újezda, Cekova a dorazili samozřejmě i místní.

Výměna zkušeností se rozeběhla od samého počátku. „Naším cílem je zhodnocení uplynulého období, přijetí plánu práce na příští rok, včetně stanovení dat i upřesnění soutěží a memoriálů,“ uvedl starosta okrsku Jan Dongres. Jeho kolega a nejvyšší šéf dobrovolných hasičů regionu – starosta Okresního sdružení Rokycany Miroslav Frost – se ujal hodnotící zprávy. Vyzvedl celkově velmi dob- rý vztah sborů okrsku s vedením obcí a doporučil ho ještě více podporovat. Pochvalu si posléze přítomní vyslechli také za zásah při požáru v holoubkovském závodu Weiler, kterého se vloni s úspěchem zhostili všichni zástupci okrs- ku. Rozebíraly se i jiné výjezdy.

V Mýtě zazněl také jeden důrazný apel: „Je potřeba zaměřit se na výchovu nástupců. Jako jediní v našem okrsku
s mládeží pracují ve Lhotě pod Radčem. Za to jim patří velký dík. Musíme ale tuto výchovu rozšířit i do dalších sborů,“ vyzýval Frost. Vyzvedl pak ještě účast na hasičských setkáních. „V takovém počtu se na Rokycansku schází jen okrsek Mirošov a Mýto,“ poměřoval.

Pokud jde o plán akcí na tento rok, 12. 5. se uskuteční okrsková soutěž v požárním sportu v Holoubkově. Týž měsíc, a to 25. 5., pozvou Lhotečtí na oslavu 120. výročí založení svého sboru, která bude souviset ještě s dalším děním. V plánu jsou i dva memoriály, a sice
1. 9. Standy Herinka v Holoubkově a 15. 9. v Cheznovicích bude tím, koho připomene, Míra Vojče.

Během setkání se přítomní rovněž zmínili o nedávném předání zrepasované holoubkovské cisterny do provozu. Tehdy se z úst starosty Lukáše Fišera dočkali i slov o spolehnutí se na hasiče, kteří se vším pomohou. Stejný názor zastával též mýtský první radní František Končel, netají se jím ani jeho kařezský kolega Václav Krofta či další.
Závěrem přidáváme jednu perličku: Požární profesi propadli nejen dvounozí tvorové. Setkání totiž zprvu bedlivě sledoval i hasičský pes Kuk. Potom však ´postoupil´ odpovědnost svým pánům a sám se oddal odpočinku.

Autor: Božena Šopejstalová

13.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odstranění popraskaných pylonů pomníku Díky, Ameriko! v dubnu 2016
7

Žula na památník Díky, Ameriko! nemusí být z Česka

Ilustrační foto

Mrtví horníci leželi pod zemí osm měsíců

CykloDeník vychází v úterý

Plzeňsko - Nová cyklistická sezona začíná, a proto vám Deník přináší speciální přílohu. V úterý 25. dubna vychází CykloDeník – 32 stran informací pro cyklisty a cykloturisty.

AUTOMIX.CZ

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

Přestože má většina z nás kopřivnickou tatrovku zafixovanou z minulosti jako automobilku zaměřenou na luxusní "papalášské" limuzíny, případně jako výrobce nákladních aut, v historii najdeme i několik vozů, které se těmto definicím naprosto vymykají.

FOTOGALERIE: Rokycany doma vykopaly nesmírně cenné tři body

Rokycansko – Víkendový fotbal byl pro otrlé. Ani návrat zimního počasí však hráče všech věkových skupin neodradil!

Dětsky laděná burza, to je výzva pro desítky matek

Volduchy – Předsálí kulturního zařízení v centru obce vzaly v sobotu dopoledne útokem maminky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies