Provozovna sídlící na Masarykově náměstí pod názvem Fair play začala mít po Novém roce velké problémy. „Kvůli zákazu výherních automatů nejsme schopni platit nájem,“ stěžovala si zástupkyně herny Jitka Čermáková. „Museli jsme dokonce propustit část svých zaměstnanců. Město velmi zasáhlo do našeho podnikatelského subjektu,“ uvedla dále Čermáková. „Také jsme nuceni omezit provozní dobu,“ uzavřela.

Zastupitelstvo okresního města totiž na své listopadové schůzi schválilo od nového roku zákaz výherních automatů na svém území. Jako první ale s touto myšlen- kou přišli radní. Nakonec
v Rokycanech zůstaly pouze videoloterijní terminály.

Ve městě bylo dvacet provozoven s osmdesáti pěti výherními automaty. Tím, že zákaz jejich provozování vstoupil v platnost, přijde město zhruba o tři a půl milionu korun.

Smutná statistika ukazovala, že Rokycany se zařadily na třetí příčku v přepočtu automatů na obyvatele. Před nimi byla pouze Praha a Ostrava.

Ne všechny herny však mají problémy. „Zatím přežíváme na videoloterijních terminálech. Sice jsou menší zisky, zřejmě půjdou dolů i výplaty, ale na počtu zákazníků to vůbec není znát. Chodí k nám pořád stejně,“ informoval provozní herny Ural Milan Burák. „Určitě se ještě dva roky uživíme a potom se uvidí,“ mínil.

Představitelé města si od zákazu slibují, že se omezí nepořádek ve městě, toxikománie, devastování majetku, rušení nočního klidu či jízda pod vlivem alkoholu.

O videoloterijních terminálech nadále jednají s Ministerstvem financí České republiky, které je má v kompetenci.