VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holoubkov: Hráz začne sílit

Technickými problémy vyvolané zpoždění je zatím oproti plánu zhruba dvoutýdenní

29.9.2010
SDÍLEJ:

Foto:

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ
Holoubkov – Při kontrolní schůzce na hrázi Holoubkovského rybníka přítomní hodnotili vypořádání se s havárií v podobě sesuvu její části, ale hlavně probírali výhledový plán.
„Skluz prací je zhruba dvoutýdenní. Jednak kvůli už zmíněné havárii a potom konzistenci bahna, s nímž se při hrázi pracovníci potýkají,“ sdělil za dodavatelskou firmu VHS vedoucí projektu Ševčík. „Pokud nenastanou velké problémy kvůli počasí a nepřidá se nic dalšího, nemělo by to ale předání hráze do předčasného užívání zbrzdit,“ míní.
Pokud jde o bahno, které bylo třeba odtěžit od hráze, aby mohla být dosypaná a celkově rozšířená, je příliš řídké. Navzdory tomu, že kvůli rychlejšímu odtékání vody se po domluvě s majitelem rybníka do boční hráze udělala průrva. Holoubkovský totiž není obtočný a voda z rybniční kaskády nad ním jím protéká.
Vzhledem k tomu že silnice vedoucí po hrázi je majetkem kraje, rekonstrukci vozovky za– jišťuje jeho organizace Správa a údržba silnic Rokycany.
„Trochu stavbaře zdrželo i to, že únosné dno, na němž je teprve možné založit opěrnou patku hráze, bylo výrazně níže, než předpokládal projekt. Muselo se zhruba o dva metry hlouběji,“ uvedla Jana Mrázová, náměstkyně SÚS.
„Kolem celé hráze do hloubky pěti až šesti metrů je odbagrovaný pruh. Momentálně se bagry zakusují do břehu, kudy stoupá silnice směrem ke komunikaci 605 (pozn. redakce: stará trasa Plzeň – Praha),“ shrnula Mrázová. Přibližně v ohybu mezi břehem a hrází, v nejhlubším místě vodního díla, budou stavbaři zakládat patku nového tělesa hráze. Bude z utužené nasypané zeminy, s návodní stranou vyskládanou z lomového kamene.
„Práce na dosypávání tělesa hráze, a tedy jejím rozšíření, jsme už zahájili, hlína se těží ze břehu pod nádražím. Šíře komunikace a chodníku vedených po hrázi je projektovaná na devět metrů. Tomu musí odpovídat šíře koruny a směrem dolů se pak násyp rozšíří až na jednadvacet metrů. Říjnem začnou práce na výstavbě nové komunikace,“ doplnil Ševčík.
Podle požadavku investora má být vozovka do předčasného užívání předaná před začátkem zimní údržby, to znamená oficiálně k 15. listopadu Zatím se jezdí objízdnou trasou. Na celkové dodělání akce je čas do poloviny příštího roku.

29.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze.
5

Seveřané potrápili Rokycany

Ilustrační foto.

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Nepojízdný kamion odřízl Rokycany

Rokycany – Trpěliví museli být motoristé, kteří projížděli v úterý odpoledne okresním městem. Na kruhovém objezdu u Železné se porouchal kamion. Doprava v centru zkolabovala.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Z pumpy v Mlečicích zmizel tabák i hotovost za 100 tisíc

Mlečice – Překvapení byli pracovníci čerpací stanice v Mlečicích. Poberta ukradl zboží i peníze.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení