VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holoubkov se stal pilotní školou

Holoubkov - Malotřídka na Rokycansku byla vybrána jako jediná v kraji pro všeobecný rozvoj nadaných žáků

15.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Žán

Holoubkovská malotřídka se pro celý západočeský region stala pilotní školou. Projekt se týká vzdělávání a všeobecného rozvoje nadaných žáků.

Pomáhat dětem s různým handicapem se naštěstí snad už řadí k běžným záležitostem. V holoubkovské ZŠ si ale už před časem řekli, že mají také zvláště nadané děti, se kterými je potřeba dělat jinak. A nejen to! ZŠ Holoubkov se rovnou v rámci celorepublikové tvorby sítě podpory nadání stala pilotní školou pro ověřování práce s takovýmito dětmi. Ministerstvo školství už o vytváření sítě rozhodlo a náš kraj je jedním ze tří vybraných, kde se na tom pracuje. Zajímat se o problematiku nadaných žáků se ale v Holoubkově začali už dříve.

Historie: Ředitelka školy Iveta Vodičková s manželem dlouho spolupracují s dětskou Mensou a jejím předsedou Fořtíkem, který je v současné době ředitel Centra nadání. Aktivně se podíleli na pořádání projektových dnů i letních pobytových akcí pro nadaná děcka. Jako lektoři vedli v tomto směru i další pedagogy. Jan Vodička se stal také zakladatelem projektu Talenet opírající ho se o využívání souborů úloh pro rozvoj všech složek inteligence. Vodičkovi se rovněž pustili do tvorby individuálního výchovného programu pro nadané.

Vývoj: V souvislosti s tím začal vloni při škole fungovat kroužek Zábavná logika a záhy si získal oblibu.

Letos v říjnu, po setkání u kulatého stolu na plzeňském pracovišti Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) byla navázaná užší spolupráce s Talentcentrem Praha. „Naším cílem je vytvoření pilotního prostředí na malé škole, které by napomáhalo identifikaci a rozvoji práce s nadáním," vysvětlovala Vodičková. Program zahrnuje i nadstavbové školení pedagogů. „Naši učitelé se teď účastní dvoudenních stáží na pražských školách, mimochodem třeba právě minulý týden, kde s talentovanými dlouhodobě pracují," informovala ředitelka ZŠ. Absolvují i průběžný akreditovaný kurz k práci s nadanými žáky. Zejména v přírodních či technických oborech a matematice, nechybějí ale ani náměty pro práci v humanitních oborech. „Doplněný je ještě on-line kurzem. Součástí je sdílení zkušeností či hledání řešení pro konkrétní dítě," upozornila Vodičková.

Poznatky učitelé hned převádějí do praxe. Ať už jde o svěřence ve škole či spolupráci na vypracování ´balíčku školám´. Ten obsahuje projektový den zaměřený na rozvoj kreativního myšlení a různých složek nadání. Holoubkovští v daném směru nabízejí i další podporu.

Pokračování na straně 3 pondělního vydání Rokycanského deníku.

Autor: Božena Šopejstalová

15.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Padesátiletý řidič nadýchal u Tění bezmála dvě promile

Koupaliště Rokycany

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Okresní tandem zazářil v přeboru

Rokycansko – Druhé kolo krajského přeboru mužů v kopané vyšlo oběma našim zástupcům na podtrženou jedničku.

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení