VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holoubkov: Předčasné užívání

Holoubkov – Tento týden se na rekonstruovanou komunikaci vedoucí po hrázi Holoubkovského rybníka bude pokládat druhá konstrukční vrstva. Do 15. 11. zatím platí pro silnici uzavírka. Momentálně se ale jedná o krátkém prodloužení.

9.11.2010
SDÍLEJ:

V současnosti je u nově budované komunikace, vedoucí po rozšířené hrázi Holoubkovského rybníka, položena první konstrukční vrstva, další by měla přibýt během tohoto týdne. Foto: Archiv

Dodavatelská firma i investor jsou zajedno, že se na mírném skluzu prací podepsala daleko vyšší vrstva bahna, než předpokládal projekt. Dále fakt, že rybník není obtočný, takže voda jím pořád protéká a ztěžuje práce stejně jako svedení dešťové kanalizace do rybníka. Na zbrzdění mělo 13. 9. v neposlední řadě vliv i utržení už dlouho hrozící části hráze. Okolí spadlého úseku se strhávalo a dosypání zpevňovalo takzvanými lavicemi,“ informovala Jana Mrázová, náměstkyně Správy a údržby silnic Rokycany.

Celkový násyp hráze pro rozšíření komunikace je už hotový a první konstrukční vrstva vozovky je položená. S tím souviselo i dokončení propustků pod komunikací, a to v místě zatáčky před stoupáním silnice. „Jeden z nich zajišťuje svedení dešťové vody z přilehlého závodu, druhým ústí do rybníka svod dešťové vody z obce,“ dodala Mrázová.

V současnosti pokračují montáže silničních obrub a na zvláštní objednávku se opravuje obecní komunikace, na jejíž poškození se v rámci prací přišlo. „Během tohoto týdne chceme položit druhou konstrukční vrstvu vozovky a do dvacátého listopadu by ji měl krýt živičný povrch. Do pětadvacátého chceme mít na– montovaná svodidla, aby se ihned dalo požádat o předčasné užívání komunikace a spuštění provozu,“ objasňoval následnost prací vedoucí projektu Vodohospodářských sta– veb Teplice Stanislav Ševčík.

Zbývající dokončovací práce přijdou na řadu až po skončení zimní údržby. „Musí se položit obrusná vrstva komunikace a dosypat krajnice. Z jedné strany má po hrázi procházet také obecní chodník. Předtím je potřeba, aby elektrorozvodné závody přemístili do země vzdušné vedení. Uložit se do ní musí i vedení veřejného osvětlení. Teprve potom bude možné dokončit chodník. „Podle smlou– vy by do pololetí příštího roku mělo být všechno hotové. I když by překládka elektrorozvodů mohla práce zpomalit, věříme, že do řádného užívání stavbu uvedeme dříve,“ konstatovala Mrázová.

Autor: Božena Šopejstalová

9.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Ilustrační foto

Fotbalisté Mýta B zdolali Drozdov

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Bezdomovec zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

Jak, kdy a za kolik na sociální zařízení na Rokycansku

Rokycansko - Oblast Rokycanska nabízí spoustu příležitostí k poznávání a výletům. Jsou lidem ale k dispozici i sociální zařízení, míněno veřejná WC?

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Mýto - Patříte-li k těm, co nezamykají, můžete dopadnout jako majitelé domu z tohoto případu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení