VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodářská komora Rokycany školí firmy

Rokycany – Zájem o projekt okresní hospodářské komory s názvem Nadstavbové zvýšení kvalifikace ve vybraných oblastech zpracovatelského průmyslu Rokycanska organizátory překvapil.

16.2.2011
SDÍLEJ:

Okresní hospodářská komora v součinnosti se Střední školou Rokycany, Jeřabinová ulice, zahájila projekt týkající se nadstavbového zvýšení kvalifikace ve vybraných oblastech zpracovatelského průmyslu Rokycanska.Foto: archiv Deníku

„Hodlali jsme pilotní verzi tohoto vzdělávacího projektu rozjet tak pro deset lidí v každé z jeho oblastí, tedy zhruba pro třicítku adeptů,“ uvedl za pořadatele Petr Kůs. Zájem firem a jejich pracovníků však byl daleko větší, projevila ho téměř stovka lidí. „Nechtěli jsme nikoho odmítat, a tak jsme zahájili kurz s počtem všech přihlášených. Vzhledem k uvedenému lze také předpokládat, že se jejich zájem odrazí i na kvalitě výstupu z projektu,“ věří Kůs.

Z těch, co vydrží do konce, se stanou lektoři. Zatím účastníci začali pracovat ve třech skupinách. Systémy řízení jakosti je oblast, kterou se začali zabývat jako první. Pracují pod vedením lektora Miroslava Čejky a jejich školitelem, který zpracoval i skripta, je Eduard Ščerba. Druhá skupina se zabývá Programováním, obsluhou a údržbou číslicově řízených strojů. Jako lektor se jich ujal Karel Veselý a školitelem za tuto oblast je Ladislav Brynda. Třetí skupina si vybrala vzdělávací oblast Nové metody řízení výroby. Lektorkou pro tuto skupinu je Jindra Brojová a školitelkou Marcela Martínková.

Partnerem hospodářské komory se stala Střední škola Rokycany, Jeřabinová ulice. V jejích prostorách se také celá akce uskutečňuje.

Autor: Božena Šopejstalová

16.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení