VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I těžba dřeva se řídí určitými pravidly

Rokycany - Vlastníte kousek lesa, ve kterém hodláte porazit vzrostlé stromy? Pak nezapomeňte, že i těžba dřeva z vlastního lesa má svá pravidla. Vlastník každého lesa je povinen v lese hospodařit podle zákona o lesích a ve spolupráci se svým odborným lesním hospodářem.

23.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Pracovníci státní správy lesů se však stále častěji setkávají s tím, že lidé, kteří vlastní les, ani nevědí, že nějakého odborného lesního hospodáře mají. Pokud jsou ve vašem lese stromy, jejichž věk je více než 80 let, je nutné se při jejich těžbě řídit ustanoveními lesního zákona, zejména částí nazvanou „Těžba dříví“. Lesní zákon má číslo 289/1995 Sb., těžbou dříví se zabývá § 33. Ten mimo jiné stanoví, že těžbu lze provést jen se souhlasem odborného lesního hospodáře. Má-li těžba překročit tři metry krychlové na 1 ha za kalendářní rok, musí vlastník lesa, jakož i ten, kdo koupil stojící lesní porost, i ten, kdo provádí těžbu, předem písemně vyrozumět orgán státní správy lesů a doložit vyjádření příslušného odborného lesního hospodáře. Pokud orgán státní správy lesů nesdělí osobě, která jej písemně vyrozuměla o záměru provést těžbu, své stanovisko do 30 dnů ode dne doručení vyrozumění, může tato osoba těžbu provést.

Orgánem státní správy lesů pro lesy na území okresu Rokycany je Městský úřad Rokycany, odbor životního prostředí. Výše zmíněným příslušným odborným lesním hospodářem je pro většinu vlastníků – fyzických osob – v okrese státní podnik Lesy České republiky, Lesní správa Přeštice. Tato lesní správa prostřednictvím svých revírníků zajišťuje odbornou správu pro vlastníky lesů.

Více přímo v Deníku.

23.9.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení