VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kluci z Pohodičky zbavují ulice Rokycan neduhů

Rokycany – Se sněhovým nadělením na četných místech Rokycan i udržováním lepší čistoty ulic se perou Petr Mikeš a Matěj Zdeněk.

12.2.2012
SDÍLEJ:

O lepší schůdnost chodníků a pořádek ulic v okresním městě se teď starají Matěj Zdeněk a Petr Mikeš. Ani pořádný mráz je od práce včera neodradil. Jejich snahu si pochvalovala i Milada Weishäuplová a dodala, že by takových mělo být víc. Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Jedná se o klienty stacionáře Pohodička Oblastní charity Rokycany, která za ně uzavřela smlouvu s městem.
„Jsme teď venku jen dvě hodiny, když ale teplota klesne pod deset stupňů, nedělá se dobře. Do obličeje to štípe, i když ho silně namažu krémem,“ konstatoval Petr. Matěj dodal, že vždycky se pořádně nabalí, vedle bytelných bot jsou zejména důležité silné rukavice.

Zadaná práce se různí. V pátekse kluci například snažili dostat led z chodníků v centru. „Jindy třeba zbavují ulice odhozeného nepořádku a je ho opravdu hodně,“ potvrdila asistentka Miluše Šišpelová, jíž tentokrát připadla role dohledu nad mladými pány. „Papíru vysbíráme kvanta, najdou se i staré boty, poblíž Uralu to byly dokonce trenýrky,“ vypočítával Petr. „Za bytovkami u večerky jsme zase celé tři pytle naplnili kartony od vína a placatkami,“ zdůraznil Matěj.

Na udržování pořádku zbyli od ledna kluci sami. Ti, co ho v rámci veřejně prospěšných prací pomáhali městu udržovat, zatím odpadli. „Podle posledních informací by úřad práce měl tyto smlouvy obnovovat od prvního března,“ informovala místostarostka Rokycan Marie Hlávková.

Autor: Božena Šopejstalová

12.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Veselští končí s úpravami jezírka

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Žáci ZŠ Zbiroh se vydali za kolegy do Amberku

Rokycany – Kluci a děvčata ze 7. a 8. tříd ZŠ Zbiroh se vrátili z bavorského Amberku.

Scéna KKK patří ode dneška zábavě

Rokycany – Městská knihovna v Rokycanech zajistila na tento týden pro scénu KKK (Klub komorní kultury), který se nachází na jejím nádvoří, zábavu.

Divizní Rokycany pokořily Ostrov

Rokycany – Páteční zápas fotbalové příznivce z Rokycan a okolí láká. Důkazem bylo téměř tři sta diváků při důležitém divizním duelu FC proti soupeři z Karlovarska.

Rozhlas zpívá s Rokycanskými

Rokycany – Třetí ročník festivalu pěveckých sborů, který pořádá Základní škola ulice Míru Rokycany za podpory dalších partnerů v nahrávacím studiu Českého rozhlasu Plzeň, je naplánovaný už na tuto sobotu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies