VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolem plavecké školy to vře

ROKYCANY - Názorová bouřka, zuřící v plavecké škole i kolem ní, skončila podle názoru vedení města podáním výpovědi cvičitele Jiřího Řezáče. Předcházela jí ovšem pracovní výtka, kterou trenér obdržel.

5.9.2008 3
SDÍLEJ:

Výuku plavání mají v osnovách zakotveny třetí a čtvrté ročníky. Ovšem z hlediska prevence se jí v rokycanském bazénu věnují i děti z nižších tříd a předškoláčci. Foto: DENÍK

Rozpory trvaly v rokycanském bazénu (na snímku) delší dobu. Odchodem Řezáče však škola nezaniká. Rozhodla o tom ve středu rada města. „Máme už za něj jinou pracovnici. Důležité je teď dokázat, že výuku povedeme dobře. S cílem, aby děti byly spokojené, nebály se vody ani lekcí plavání a co nejvíce z nich se mu naučilo,“ sdělila místostarostka Marie Hlávková. K tomu, co bylo předmětem sporu, dodala: „Jde o pracovně právní věci, a tím, že pan Řezáč podal výpověď, nebudeme případ řešit. A bez konfrontace jsou různé dopisy a maily, které městu přišly, včetně těch jeho, vždy jen jednostrannou záležitostí s jedním stanoviskem.“

Jiří Řezáč z rokycanského bazénu ale neodchází úplně. Povede odpolední výběrové kurzy pro plavce, které řídil i předtím, a to jako soukromá osoba. „Nešlo o výuku zajišťovanou městem, měl s ním smluvní vztah,“ řekl nám vedoucí rokycanského bazénu Jaroslav Moravec. K plavecké škole pro děti nám, coby její šéf, řekl, že podle něj se teď úroveň zvýší. „Mám tu už dvě děvčata s odborným cvičitelským kurzem a brzy přibude třetí. Přeřadil jsem ji z pozice plavčíka, doplní si cvičitelský kurz,“ vysvětloval. I bez toho ale může zatím děti vést, protože i plavčík musí všechny styly plavání zvládat výukově.

„Kurzem dospěje k tomu, jak z hlediska psychologie, pedagogiky či skladby hodiny vše lépe dětem vštěpovat. Tahle metodika pro malé panu Řezáčovi chyběla. Byl moc náročný. Jako trenér plavců měl ale zase dobrou pověst,“ doplnil Moravec. „Nikdy jsem po dítěti nechtěl nic, co by nedokázalo zvládnout,“ tvrdí Jiří Řezáč a dodává, že někteří si ale pletou přísnost s náročností. „Pokud jde o přísnost, nehodlám z ní slevovat. Nechci dopadnout tak, že mi děti budou skákat po hlavě. Navíc přísností preventivně předcházíte možným problémům, například úrazům,“ zdůraznil.

„Pan trenér to určitě vidí z pohledu sportovce, já zase pedagoga a vím, že na šesti či sedmileté děti se musí citlivě a pomalu,“ sdělila Eva Mancová, ředitelka ejpovické školy. „Z našeho pohledu jeho jednání vůči dětem nebylo přiměřené věku, některé se pak výuky plavání s ním bály. Proto jsem za školu poslala stížnost. Při jednání s vedením bazénu a města mi pak řekli, že nejsme sami.“

Tím, že trenér Řezáč nadále povede výuku plavců, se naopak ulevilo některým rodičům. Například Zuzana Koldušková se zděsila, že by už v Rokycanech nepůsobil. Její děti vedl pět let. „Přihlášky jsme podávali už v červnu a teď abychom hledali náhradní řešení? Bylo by smutné, aby při tak pěkném rokycanském bazénu jsme děti museli posílat do Plzně,“ mínila.

Autor: Božena Šopejstalová

5.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení