VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kytičky s kamarády obsadily kuželnu Rokycan

Rokycany - Dráhy v rokycanské kuželně po dva dny patřily Vánočnímu turnaji, na nějž Zvíkovecké kytičky pozvaly své známé z dvacítky spřátelených domovů sociální péče.

26.11.2011
SDÍLEJ:

1. mezi 9 dívčími týmy si ve Vánočním kuželkovém turnaji domovů sociální péče odnesl tým pořádající Zvíkovecké kytičky. K zápolení nastoupila děvčata:Zuzka Žabová, Iva Langrová, Ivanka Skolková, Alenka Rumlová, Michala Šusterová a Bohunka Nováková.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Ve čtvrtek se utkala děvčata, pátek byl vyhrazený klání pánů. Vánoční turnaj je vyhrazený družstvům, na rozdíl od jarního, kdy soutěží jednotlivci. Oba však mají jedno společné - kuželnu hráči obsazují díky sponzorskému daru Lion´s clubu Rokycany.
V rámci dívčího zápolení se střetlo devět šestičlenných týmů, a to z Liblína, Svojšic, Mačkova, Mnichova, Rudného, Zbůchu, Stoda a Zvíkovec postavil družstva dvě. Třem dalším domovům zhatila účast zvýšená nemocnost.

Hrálo se na pětadvacet hodů a nakonec zvítězil tým Zvíkovce 1, se 672 nakoulenými body, před Mačkovem (566 b) a Zvíkovcem 2 (492 b). Přestože šlo o soutěž družstev, vyhlášeny byly i nejlepší hráčky, ovšem až po dvojitém rozstřelu. V prvém se díky 113 naházeným bodům utkaly Alenka Rumlová a Bohunka Nováková, zvítězila prvá z nich. Třetí nejlepší hráčkou byla za 109 dosažených bodů vyhlášená Zuzka Žabová poté, co ve druhém z rozstřelů porazila Martu Šebestovou.

"Všechny jste byly dobré, jen ty nejlepší měly trochu víc štěstí. Tak to už ve sportu je,” chválil hráčky v rámci oceňování Lubomír Spěváček. Poté poblahopřál nejlepším a předal i poháry, které spolu
s Jitkou Judlovou za Lion´s club donesli.

Bez diplomů a už nezbytné medaile v podobě keramické kuželky neodešel nikdo ze soutěžících, na každý z týmů čekal i krásný dort. Všem navíc poděkovala ředitelka Zvíkovecké kytičky a zároveň i závodu Jana Česká. Na její pozvání k účasti v příštím ročníku a dotazu, zda přítomní opět přijedou, bylo odpovědí hromové ANO. „Setkání je moc pěkné, líbilo se mi tu,” hodnotila Ludmila Sommerová ze Svojšína. „Trénujeme u nás dost, ale ještě přidáme,” slibovala.

O správnosti skóre nebylo pochyb, dohlíželi na něj rozhodčí Vladislav Charouz, Eduard Uzlík a Jan Ungr.
V pátek patřila kuželna klukům. Na drahách zápolilo osm týmů, a to z Liblína, Mirošova, Svojšic, Zavidova, Zbůchu, Smečna a dvojí zastoupení měl Stod. Leontýn a Lochovice přijet nemohly.

Nejlépe si vedli Mirošovští, kterým se na kontě ocitlo 561 bodů. Druhé se umístilo družstvo Stoda 1 s 538 body a třetí v pořadí Stod 2 jich uhrál 531. Ze všech nejlépe si pak vedl Petr Malý ze Zavidova (122 b), druhý post po rozstřelu obhájil Luboš Bedřich (113 b)
z družstva Stod 1, pomyslný bronz připadl Miroslavu Andělovi z Liblína. Ocenění proběhlo podobně jako první den, jen s rozdílem, že poháry věnoval Michal Bejček. Jejich předání se také ujal a sponzoroval i pohoštění všech účastníků.

Autor: Božena Šopejstalová

26.11.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Aleš Sedláček na své vernisáži v Rokycanech.

Sedláčkova výstava v neděli končí

Hasiči SDH Horšovský Týn likvidují v sobotu ráno padlý strom u Kocourova
3

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hrádecké fotbalistky rozdrtily Jablonec

Hrádek – Fotbalistky TJ vstoupily do předkola Poháru FAČR razantně.

Hřešihlavští slaví hned dvě jubilea

Hřešihlavy – Ve vesničce na konci okresu se umí patrioti Hřešihlav bavit královsky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení