VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lesy Rokycan zabodovaly

Rokycany - Po novu se totiž mohou pyšnit mezinárodním oceněním certifikací AA

8.10.2014
SDÍLEJ:

JEDNATELÉ společnosti Lesy města Rokycan Stanislav Suda (vpravo) a Václav Blecha se pochlubili mezinárodním certifikátem AA. Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Oficiální potvrzením o tom, že lesům kolem Rokycan je věnovaná daleko větší pozornost než těžbě, a současně i sečtením dalších kladů vzešlých z náročného hodnocení je zisk mezinárodního ocenění certifikace AA.

„Společnost Lesy města Rokycan ji podle našich informací obdržela jako první z 1205 členů soukromých a obecních lesů v republice," informoval vedoucí společnosti Stanislav Suda. Dodal, že zásluhu na tom mají všichni zaměstnanci.

Zisk zmíněného ocenění je podmíněný splněním přísných ekonomických kritérií a kladnými výsledky provedených auditů. Zřetel se bral i na ocenění PCF získané ze trvale udržitelné hospodaření.

Celkově hodnocené byly výsledky pěti posledních let. Mezi nimi například vytváření kapitálu, způsob investování, rizikovost společnosti, úroveň personální politiky a podobně. V souvislosti s posledně uvedeným jsme se dozvěděli, že podle sezónnosti společnost zaměstnává od 30 do 100 lidí a zhruba čtyřicítka pak bývá osob samostatně výdělečně činných. Především pokud se jedná o těžební činnost a dopravu dřeva. „Při hodnocení pro nás například mluvilo to, že investice do majetku mají stoupající tendenci a že se na druhou stranu projevují ziskovostí. Důkazem pozitivního projevování vložených investic je třeba pila Pod Kotlem. Při prodeji dřeva i řeziva dosahujeme stále lepšího zpeněžení. Letos jsme tak mohli přikoupit i novou rozmítací pilu zhruba za milion a čtyři sta tisíc. Výtěžek vkládáme ale i do úprav dalšího majetku. Zainvestovali jsme třeba opravu hospodářské budovy v polesí Sedliště, vyšla téměř na milion, a průběžně jdou peníze také do oprav lesních cest. V poslední době jsme se věnovali hlavně těm na Kotli. Přibližně za sedm set tisíc jsme jich tam zpevnili a upravili asi dva kilometry," vypočítával Suda.

I přes investice je ale hospodářský výsledek pořád klad- ný a stejně tak městu odváděný nájem. Zajímali jsme se také o těžbu. Ta se drží mírně pod možností plánu. „Vytváříme si tím rezervy do budoucna nebo pro případ kalamity," objasnili lesáci. Pěstební činnost byla naproti tomu asi o 20 procent překročená.

„Považujeme si dobrou starost o lesy města a obnovování majetku svěřeného společnos-ti. Proto jsme i naklonění tomu, aby prováděla potřebné investice," hodnotila místostarostka Marie Hlávková.

Autor: Božena Šopejstalová

8.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Koupaliště Rokycany

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Ilustrační foto

Okresní tandem zazářil v přeboru

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Fotbalisté Mýta B zdolali Drozdov

Mýto - Fotbalisté Slavoje Mýto si k další prověrce před výkopem krajské 1. B třídy pozvali tým okresního přeboru Berounska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení