VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé z ulice Boženy Němcové volají po dialogu

Rokycany – Občané Rokycan žijící v ulici Boženy Němcové nejsou spokojení s rozvleklostí prací při rekonstrukci této ulice.

3.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Mají připomínky také k nedostatkům vzniklým při stavbě a obávají se, aby s nimi město vůbec ještě bylo schopné něco udělat. K předloženým připomínkám se Deníku vyjádřil mluvčí úřadu Jan Engler:

„Lidé s určitými záležitostmi nejsou spokojení, ale faktem je, že až do konečného předání stavby se jedná o staveniště. To má svůj specifický režim, který s sebou bohužel přináší některá omezení.

Co se vodovodních uzavírek týče, stejně tak jako celá stavba není ani tento dílčí krok dokončen, proto je i ve svém současném stavu. V ulici Boženy Němcové probíhají pravidelné kontrolní dny, majitelé dotčených pozemků byli vyzváni k podání připomínek k realizaci stavby (bylo řešeno i na místě) a ty byly zapracovány do projektové dokumentace. Stavba podléhá určitým zásadám a normám, které jsou ještě připomínkovány dotčenými orgány, včetně dopravního inspektorátu PČR.

Právě to se týká i inkriminovaného ostrůvku v křižovatce s ulicí Václava Nového. Tento ostrůvek vznikl na základě požadavku PČR z bezpečnostního důvodu ke zpomalování rychlosti projíždějících vozidel. Řidiči osobních vozidel a kamionu zde často překračovali povolenou rychlost, díky ostrůvku zde naopak dojde ke zpomalení rychlosti.

Pokud jde o stromy, k přesazení kultivarů skutečně došlo, původní nebyly zdravé. Dále doplňuji: V místech před bydlištěm pana Štochla dojde k výměně kultivarů javorů (můžete je např. vidět v ulici Pod Ohradou), a to z důvodu, že firma osadila mylně kultivary o dvě třídy nižší.
Co se označení přechodů a instalace značek železničního přechodu týče, budou označeny a instalovány před předáním stavby.“
Problém je ale právě v tom, že v současnosti občané postrádají prozatímní dopravní značení a varují před možnou nehodou. Dále – se zpomalením rychlosti jízdy souhlasí, ale ostrůvek je podle nich na nevhodném místě. Stromy chtě– li nižší, ne vyšší (!) a podobně. Vzhledem k tomu všemu by byli rádi, aby si představitelé města našli čas na schůzku s obyvateli ulice. Vyzývali k ní už i naším prostřednictvím.

Autor: Božena Šopejstalová

3.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze.
5

Seveřané potrápili Rokycany

Ilustrační foto.

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Nepojízdný kamion odřízl Rokycany

Rokycany – Trpěliví museli být motoristé, kteří projížděli v úterý odpoledne okresním městem. Na kruhovém objezdu u Železné se porouchal kamion. Doprava v centru zkolabovala.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Z pumpy v Mlečicích zmizel tabák i hotovost za 100 tisíc

Mlečice – Překvapení byli pracovníci čerpací stanice v Mlečicích. Poberta ukradl zboží i peníze.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení