VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé z ulice Němcové jsou v šoku

Rokycany - „Když budu něco stavět, musím mít souhlas sousedů. Tady nás ani nikdo nevyslechne,“ tvrdí.

22.4.2011
SDÍLEJ:

Úpravy v ulici Boženy Němcové v Rokycanech.Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Polovina ulice Boženy Němcové je zrekonstruovaná, na druhé části práce probíhají. Přesto však připomínky k hotovému dílu neustávají. Novou nevoli počátkem týdne rozpoutala výměna na podzim vysazených stromů.

„Nehledě na to, jak je to nehospodárné, všude kolem je stromů spousta, silnice prochází čtvrtí rodinných domů. Nebylo třeba vysazovat je po obou stranách, mohlo být víc parkovacích míst,“ shodují se místní, kteří Deník pozvali na obchůzku. „Zástupci města nám řekli, že osmnáct stání musí stačit. Víte ale, kolik je kolem aut?“ namítal Karel Štochl. „Navíc, pokud zastavím u domu a chci zajet dovnitř, zatarasím dopravu. Z druhé strany totiž žádné parkovací zálivy nemáme,“ dodal a Josef Špaček ho podpořil.

„Pokud jde o ty stromy, na podzim manželé Černých naším jménem žádali, aby tu vysadili aspoň nižší kultivary. Teď je vykopali a v pondělí a úterý měnili za jiné,“ slyšeli jsme. „Jenže ty nové jsou ještě vyšší, už teď mají šest metrů,“ dokazoval přeměřením Štochl. „Mrzí nás také, že žádná dopravní značka neupozorňuje na přechod. Dostat se na druhou stranu je o zdraví. Zvláště, když v těsném sousedství u křižovatky je tak široký ostrůvek, že kamiony s přívěsem se nemohou vytočit,“ ukazovala Vlasta Kurelová. „Cyklostezka už vyznačená je, ale trojice upozornění na nechráněný přejezd také chybí. I kdyby stavba nebyla ještě předaná, provizorní dopravní značení tu snad být musí,“ rozčiloval se Blažek. „Nebo si vezměte tyhle vodovodní uzávěry. Na chodníku je zámková dlažba, ale někdo rozhodl, že budou umístěné v asfaltu vozovky. Už teď jsou leckde zničené a navíc, co když bude potřeba oprava. To se silnice zase rozkopá?“ zlobili se sousedé. A pokud je řeč o chodnících, poukazovali na nezačištěné poklopy, kam snadno zapadne noha. „Měsíce už přes ně klopýtáme. Celá stavba se strašně táhne,“ mínili. O další závadu jsme zakopli vzápětí. „Zdá se vám tohle logické?“ upozorňovali místní na val ponechaný při ústí do kanálu. „To okolí leda tak vyplaví!“

Největším problémem podle nich je, že nebyli pozváni na schůzku s městem, aby mohli o připomínkách promluvit. „Když si tu stěžujeme stavebnímu dozoru, leda nás uráží,“ shodovali se diskutéři.
O reakci města Deník požádal a vzhledem k rozsahu člán– ku ji zveřejníme odděleně.

Autor: Božena Šopejstalová

22.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MIKULÁŠ ZDENĚK První potomek maminky Lenky a tatínka Karla se narodil 16. srpna v 0:32 hodin na Gynekologicko - porodnické klinice v Plzni na Lochotíně. Malý Mikuláš vážil 3510 gramů, měřil 49 cm. Pohlaví miminka znali rodiče dopředu.
5

Koukáme na svět (19. srpna)

Ilustrační foto

Ve Strašicích zmizela Škoda Octavia za sto tisíc korun

Seveřané potrápili Rokycany

Rokycany – Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze. Seveřané však kousali.

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Rokycany – Tenisový turnaj ve čtyřhře neregistrovaných hráčů se neuskutečnil v původně plánovaném červencovém termínu. Kvůli nepřízni počasí musel být posunut, ale účast to negativně nepoznamenalo.

Nepojízdný kamion odřízl Rokycany

Rokycany – Trpěliví museli být motoristé, kteří projížděli v úterý odpoledne okresním městem. Na kruhovém objezdu u Železné se porouchal kamion. Doprava v centru zkolabovala.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení