„Na letošní sezonu máme zatím udělenou výjimku, takže můžeme ještě hrát na škváře,“ sdělil místopředseda TJ Sokol Litohlavy Josef Hokr. V rámci nového nařízené totiž musí mít hřiště na národní házenou umělý povrch. Taková rozsáhlá změna je ale hodně finančně náročná. „Podle projektu, který jsme si nechali vypracovat by nás celá akce vyšla skoro na pět a půl milionu korun. Zažádali jsme proto o dotaci na ministerstvo školství, tu nám ale zamítli. Díky tomu, že nám Krajský úřad Plzeň uvolnil šest set tisíc, obec nám z rozpočtu poskytla dvě stě tisíc a TJ Sokol se podílí asi třiceti tisíci, můžeme začít alespoň s touto první etapou oprav,“ řekl Hokr.

Členové Sokola však nechtějí hřiště jen pro sebe. „Musím říct, že obec nás velmi podporuje. Pokud by se hřiště dodělalo, mohly by si tam chodit hrát děti z mateřinky, nebo klienti terapeutické komunity Teen Challenge pod Vršíčkem,“ dodal Hokr.

Sportovci by si přáli, aby sehnali zbytek peněz a mohla se dokončit i druhá etapa výstavby. „Byl bych moc rád, kdyby oddíl získal nějaké peníze, ideálně formou dotace, aby se tam mohlo dál hrát,“ míní házenkář Miroslav Hrubec. Pokud by TJ sehnala potřebné finance, což jsou asi čtyři miliony korun, dokončili by hřiště příští rok.

„V rámci druhé etapy by pak hřiště získalo trávník druhé generace. Podobných sportovních ploch teď děláme opravdu hodně. Je o ně velký zájem, a to nejen na Rokycansku,“ informoval majitel realizační firmy Stanislav Lusk.