VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Následky přívalového deště odklízeli i včera

Rokycansko – Likvidace spoušti po prudkém pondělním dešti trápila některá místa na Rokycansku po tři dny. Nejvíce zasažené byly Dobřív a Radnice. Ničivá pohroma po sobě zanechala nemalé škody. Vyplavené byly sklepy, zahrady ale i dílny či některé obytné prostory.

10.6.2011
SDÍLEJ:

Blesková povodeň. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Svoboda

Náklaďáky plné bahna vyjíždějí od pondělka z Dobříva. Následky průtrže mračen pomáhali obci v prvních hodinách pohromy likvidovat příkosičtí zemědělci s těžkou technikou. Vedle sousedského gesta šlo podle místních tak trochu i o nápravu pošramocené reputace. „Kdyby nad obcí nevyseli kukuřici, neměli bychom tu záplavy bahna. Protože jde o širokořádkovou plodinu, nic nezadrží,“ lamentovali na jejich adresu lidé.

S odstraňováním bláta se místní potýkali i včera a podle starosty Milana Kozlíka zdaleka práce ještě nekončí. „Za obec jsme sjednali firmu, aby materiál vyvážela. Od rána čistí křižovatku a prostor kolem minimarketu, řeznictví a lokalitu Na Plácku. Bláta jsou kvanta. To, co shrnou, vyvážejí na deponii směrem k rybníku,“ popisoval. Kamenivo pokud možno vracejí místní zpět na vymletá místa. Poničení se nevyhnul ani vloni doopravený náhon, přivádějící vodu k hamru. „Kus z něj, nad Beranovic chalupou, to vzalo,“ potvrdila Miroslava Šandová, ředitelka Muzea dr. B. Horáka, jež dobřívskou památku spravuje. „Z obecní kanalizace to tryskalo jako z vodního děla a protilehlý břeh vymlelo. Kus dál se nadělení na náhonu podepsalo zase jinak,“ dodala.

Místní komunikací se prostě valila bahnitá, dobrých patnáct až dvacet centimetrů vysoká, řeka skoro desetimetrové šíře a brala to i přes zahrady. „Škody jsou obrovské,“ dodal starosta a připomněl i devastaci řady obydlí, o níž jsme se už ve středu zčásti informovali.
Vodní kalamita zaměstnala na několik dní také Radnické. „Ještě ve středu odstraňovala pracovní četa hlavně nánosy ze silnic. Hasiči pak odčerpávali vodu z některých sklepů,“ upřesnil místostarosta Jaroslav Vonásek.

Nepříznivé předpovědi počasí jsou teď pro některé opravdovým strašákem. „Větší srážky zatím nehrozí. Zvýšená oblačnost by se měla vyskytnout až během soboty,“ sdělil Jan Sulan z Českého hydrometeorologického ústavu Plzeň.

Autor: Božena Šopejstalová

10.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž spadl v Mlečicích do výkopu. Letěl vrtulníkem

Ilustrační foto

Rokycany nenašly recept na Lhotu

Při akci hřešilo na Rokycansku 26 řidičů

Rokycansko – Na Rokycansku se v minulých dnech uskutečnila celorepubliková dopravní akce. Byla zaměřená zejména na používání bezpečnostních zádržných systémů a na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Zbirožáčci cvičili s policií Zebru

Zbiroh – Prvňáčci ze ZŠ J. V. Sládka Zbiroh se učili jak přecházet vozovku a chovat se v silničním provozu.

Naši prvňáci ze ZŠ Holoubkov

Rokycansko - Ve středu 20. září najdete v Rokycanském deníku prvňáky ze ZŠ Holoubkov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení