VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někteří na sčítací komisaře čekali marně

Rokycansko – Nařízené sčítání lidu se značně komplikuje. Přibývá případů, v nichž komisaři dorazí se zpožděním, nebo nedorazí vůbec. Problémy se nevyhnuly ani Rokycansku. I zde na doručovatele formulářů někteří občané čekali marně.

11.3.2011
SDÍLEJ:

František Sovadina byl na sčítacího komisaře řádně připraven. Nedočkal se. Ve stanovený čas se nikdo nedostavil. Foto: archiv Deníku

Vdaný datum a stanovený čas vyhlížel poštovní doručovatelku doma například František Sovadina z Rokycan. „Ohlášená komisařka se ale nedostavila. Čekali jsme na ni čtyři hodiny,“ komentoval nevěřícně senior.

„Poté jsme nahlédli do schránky, kde jsme našli lístek informující o náhradním termínu,“ pokračoval Sovadina. Jako nešťastné řešení přitom shledává i fakt, že změna byla hlášená pozdě a pouze vhozením do schránky. Stalo se tak zřejmě jen několik hodin před dobou, na níž byla návštěva avizovaná.
„Lepším způsobem by bylo vyvěsit oznámení na vchodové dveře do domu,“ radil muž bydlící v ulici JosefaKnihy.

Tento případ ovšem nebyl jediným. Rovněž v ulici Na Pátku si obyvatelé zcela zbytečně vyhradili několik hodin pro návštěvu sčítacího komisaře. Lidé obdrželi omluvný lístek a zprávu o náhradním termínu.

Uvedené komplikace odůvodnila mluvčí České pošty Marta Selicharová následovně: „V pondělí jsme museli udělat změnu v informačním systému. Na jejím základě došlo k přeplánování některých schůzek.“ Na celkový chod sčítání lidu by tyto částečné potíže neměly mít vliv. „Doručování sčítacích formulářů do domácností je naplánované tak, aby komisaři všechny stihli předat.

Rozhodný okamžik, ke kterému se formuláře vyplňují, je noc z pětadvacátého na šestadvacátého března. Po něm začíná sběr dokumentů, který ovšem potrvá až do čtrnáctého dubna,“ vysvětlila Selicharová.

V závěru tisková mluvčí upozornila na nešvar, kvůli kterému obyvatelé komisařům znesnadňují práci. „Častokrát se setkávají s neoznačenými zvonky nebo takovými, které vůbec nefungují,“ upozornila Selicharová.

Autor: Klára Mrázová

11.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Veselští končí s úpravami jezírka

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Žáci ZŠ Zbiroh se vydali za kolegy do Amberku

Rokycany – Kluci a děvčata ze 7. a 8. tříd ZŠ Zbiroh se vrátili z bavorského Amberku.

Scéna KKK patří ode dneška zábavě

Rokycany – Městská knihovna v Rokycanech zajistila na tento týden pro scénu KKK (Klub komorní kultury), který se nachází na jejím nádvoří, zábavu.

Divizní Rokycany pokořily Ostrov

Rokycany – Páteční zápas fotbalové příznivce z Rokycan a okolí láká. Důkazem bylo téměř tři sta diváků při důležitém divizním duelu FC proti soupeři z Karlovarska.

Rozhlas zpívá s Rokycanskými

Rokycany – Třetí ročník festivalu pěveckých sborů, který pořádá Základní škola ulice Míru Rokycany za podpory dalších partnerů v nahrávacím studiu Českého rozhlasu Plzeň, je naplánovaný už na tuto sobotu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies