VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Onko klub: Patnáct let v první linii oslavu zasluhuje

Rokycany - Přes padesát výletů, množství přednášek, ale především trvalá osvěta v boji se zákeřnou chorobou. To je vizitka rokycanského seskupení

23.10.2015
SDÍLEJ:

ONKO KLUB ROKYCANY ve středu navečer slavil patnácté jubileum své existence. Mimo jiné i senátorka Milada Emmerová (vlevo), primářka Božena Sůvova a květiny předává předsedkyně klubu Anna Šímová.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

 „Jsme taková malá velká rodina," zaznělo ve středu navečer při jubilejní oslavě Onko klubu Rokycany. Bylo mu patnáct.

„Žádný z nás netušil, že Onko klub bude slavit patnáctiny a že se toho dožijeme. Proto na zdraví! To je hlavní," pronesla za všechny členy sdružení, kteří poznali, co je to sehrát nejtěžší životní partii, předsedkyně klubu Anna Šímová.

„Taková iniciativa jako vaše, založená na základě společných zájmů a sloužící k prevenci i osvětě, má velký význam. Rokycany mají štěstí, že tu takových klubů lidé se zdravotním postižením vytvořili více. Ale to, co jste vy za těch patnáct let vykonali, mluví za všechno," konstatovala patron- ka akce senátorka Milada Em- merová. „Je také štěstí, že máte mezi sebou vedoucí, jakou je Anička. Když není dobré vedení, lidé se rozutečou. Vy ale držíte při sobě, podporujete se navzájem a pomáháte si. V tom je velká síla a vy máte té aktivity na rozdávání," dodala.

Za pravdu senátorce dala i patronka členek klubu, jíž je už celá léta primářka Božena Sůvová. „Do rokycanského Onko klubu vždy mířím s velkou láskou a moc a moc ráda," vyznala se. „Jsou to milé dámy, které překonaly samy sebe a našly sílu pomáhat dalším," podotkla ještě. „Paní primářka nás viděla všechny plakat," prozradila Šímová, „ale pak se i smát a dělat hlouposti. Před patnácti lety nikdo nevěděl, co je to Onko klub, dnes je známý i mimo Rokycany," dodala šťastně. Na holky onkovky, jak si říkají, také prozradila, že za tu dobu zorganizovaly 53 výletů a absolvovaly i rozmanité exkurze. Podílely se na 36 přednáškách, jako hosté i organizátorky. Zapojily se do Českého dne proti rakovině a rovněž do celostátního projektu Dokážeš to ty taky? Společně jezdí na rekondiční a ozdravné pobyty, ale vedle toho vyrážejí i do divadel, na koncerty a výstavy. Ty i samy připravují. Účastní se též kuličkiád a letos, přes neskutečné vedro, absolvovaly i pochod Avonu. Odvážně se ro- vněž pustily do nafocení kalendáře a podílely se na projektu píseckého gymnázia s ná- zvem Bolestné kameny. Díky Onko klubu mají Rokycanští také svůj Strom naděje.

Tyhle ´holky´, s nimiž se život nemazlil, přišly na to, že nejlepším lékem je od srdce se zasmát a užívat si to, co mají. Proto jsou tak rády i za znovuzískání klubovny; mají se kde setkávat a patřičně se všemi oslavit každé další narozeniny.

„Váš Onko klub znám už dlouho. Je takovým světélkem naděje v tunelu. Anička s dalšími tam nováčka uvítá, pobaví a vyšle zpět do života," svěřil se s pocitem místostarosta Ro-kycan Tomáš Rada, který se s kolegou Janem Šaškem za město významné akce účastnil. Hostů byla celá řada a milými gratulanty se stali i členové sboru Da Capo ze ZUŠ Rokycany. Pod vedením své sbormistryně Aleny Vimrové totiž koncertem v kostele Panny Marie Sněžné oslavu odstartovali.

Autor: Božena Šopejstalová

23.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Ilustrační foto

Rokycany utrpěly debakl s lídrem

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Příčinou smrti týrané Janičky bylo poranění hlavy

Rokycany - Krajští kriminalisté se případem nadále zabývají.  

Motorista v Hrádku byl pozitivní na amfetamin

Hrádek – Hrádečtí policisté v závěru týdne zastavili motoristu, který před jízdou fetoval.

Starosta Zvíkovce poslal pohár do Ostrova

Zvíkovec – Aktivní hasiči v obci na severu Rokycanska uspořádali první ročník soutěže jednotek požární ochrany ve vyprošťování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení