VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy silnic komplikují cestování

Rokycansko – Největší zátěž pro řidiče i obyvatele Rokycan nyní představuje Soukenická ulice. Kvůli ní je zahuštěná doprava v celém okresním městě.

14.7.2017
SDÍLEJ:

Soukenická ulice se stala pro motoristy doslova tankodromem. Opravy zde pokračují a komunikace by měla být opět průjezdná na konci srpna.Foto: Deník / Vaníková Jana

Rekonstrukce začala vloni, ale letošní červenec nebude posledním měsícem akce a práce se minimálně o měsíc prodlouží. Podle krajské správy a údržby silnic se během výstavby vyskytly nepředvídatelné vícepráce.

Mezi ulicemi Dvořákova a Na Pátku způsobily staré nefunkční přípojky dvou domů podmáčení podloží a nutnost jeho sanace. Protože kolidovala s plynovodem, na základě požadavku správce sítě jej bylo nutné zčásti přeložit.

Zjištěna byla i nevyhovující tloušťka konstrukčních vrstev komunikace mezi Dvořákovou ulicí a mostem a potřeba její úplné výměny. Zároveň se přišlo i na nedostatečné krytí betonové kanalizace mezi sídlem firmy Lesy města a SMS a vyvstala nutnost zpevnit nadloží. Ve stejném úseku zděná dešťová kanalizace, o níž správce nevěděl, způsobovala podmáčení podloží komunikace a muselo se zasáhnout.

Bez komplikací teď není ani průjezd Dobříva a starosta Jiří Ondřejíček řidičům radí vzít to raději oklikou. V místě se mění vodovod, buduje chodník a začíná rekonstrukce vozovky.

Opatrně je třeba pohybovat se kvůli rekonstrukci silnic či budování chodníků také přes sdružené obce Břasy, Stupno nebo Vranovice.

Autor: Božena Šopejstalová

14.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž spadl v Mlečicích do výkopu. Letěl vrtulníkem

Ilustrační foto

Rokycany nenašly recept na Lhotu

Při akci hřešilo na Rokycansku 26 řidičů

Rokycansko – Na Rokycansku se v minulých dnech uskutečnila celorepubliková dopravní akce. Byla zaměřená zejména na používání bezpečnostních zádržných systémů a na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Zbirožáčci cvičili s policií Zebru

Zbiroh – Prvňáčci ze ZŠ J. V. Sládka Zbiroh se učili jak přecházet vozovku a chovat se v silničním provozu.

Naši prvňáci ze ZŠ Holoubkov

Rokycansko - Ve středu 20. září najdete v Rokycanském deníku prvňáky ze ZŠ Holoubkov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení