VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Optimalizace ze Zbiroha začíná

Rokycansko - Optimalizace trati Zbiroh – Rokycany se ocitla na startovní čáře. Nezamíchá jen děním na železnici, ale ovlivní i každodenní život obyvatel regionu, zvláště pak Rokycan, včetně Borku, a také Holoubkova.

17.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Prováděné práce si od července do prosince vyžádají částečná omezení silničního či pěšího provozu. „Kvůli co nejrychlejšímu uskutečnění se na nich budou podílet tři podnikatelské subjekty,“ informoval starosta Jan Baloun.

Za zastřešující firmu inženýr Kubrycht objasnil: „V Borku akce postihne nadjezd (poz.: most překlenující železnici), přes který ulicí Ke Střelnici směřuje místní komunikace. Je potřeba ho sundat a vytvořit novou nástavbu. Uzavírka je plánovaná od 10. července do zprovoznění budovaného nadjezdu, což by mělo být v prosinci.“

Před zahájením prací bude zprovozněna provizorní komunikace a železniční přejezd, umístěný asi 120 m od nadjezdu směrem do města. Zabezpečený bude výstražnými světly.

„Ve stejnou dobu se má sundavat a nově stavět i nadjezd v rokycanské ulici Žďárská cesta. Rovněž zde vznikne provizorní komunikace i železniční přejezd s výstražnými světly. Počítá se s ním asi ve vzdálenosti 120 metrů nad nynějším, směrem do centra,“ sdělil starosta Baloun.

Velkým soustem se podle zástupců Českých drah stane podchod pro pěší pod kolejištěm železniční stanice v Rokycanech, nacházející se napravo od ní. „Vzhledem k rozsahu rekonstrukce bude podchod zcela uzavřen od prvého července do sedmnáctého listopadu,“ upřesnil Kubrycht.

Místostarosta Jaroslav Mráz dodal: „Po rekonstrukci podchod nejen znova spojí obě části města, ale nově bude sloužit i k příchodu na nástupiště. Ta během úprav trati v prostoru stanice vzniknou.“ Náhradní trasa pro pěší povede oklikou. Buď až přes ulici Šťáhlavskou, nebo centrem – pod mostem u sokolovny. „Ten ale projde také rekonstrukcí a po její dobu, od 1. července do 17. listopadu, bude pod mostem částečně omezena doprava,“ vysvětloval Mráz. Jezdit se má jednosměrně, a to z centra. Průchod pro pěší bude po zmíněný čas zachovaný.

„Po sedmnáctém listopadu by už měla být dokončena také stavba nového podchodu pod kolejemi. Prorazí ho mezi dosavadním a starou nádražní budovou,“ uvedl starosta Baloun. Kdy ale bude, včetně navazujících částí, zpřístupněn veřejnosti, ještě není přesně dané.

Provedení sanací opěr a spodních částí nosné konstrukce mostu, celá nebude při rekonstrukci měněna, si také vyžádá třicetidenní úplnou uzavírku silničního provozu. „Teprve se upřesní, jestli k ní dojde v závěru rekonstrukce mostu – tedy zhruba od 15. října – při zachování průchodu pěších, nebo s jejich vyloučením. Druhá eventualita by přicházela v úvahu až po zprovoznění podchodu vedle výpravní budovy, to je po 17. listopadu. Varianty jsou ještě předmětem jednání,“ objasňoval Kubrycht.

V rámci optimalizaci železniční trati je naplánovaná i rekonstrukce mostu přes silnicí třetí třídy č. 2341 v Holoubkově. Úplná uzávěra bude vyhlášená od 1. července do 25. srpna 2009. Objízdná trasa povede přes Medový Újezd po silnici III/11721.

Autor: Božena Šopejstalová

17.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze.
5

Seveřané potrápili Rokycany

Ilustrační foto.

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Nepojízdný kamion odřízl Rokycany

Rokycany – Trpěliví museli být motoristé, kteří projížděli v úterý odpoledne okresním městem. Na kruhovém objezdu u Železné se porouchal kamion. Doprava v centru zkolabovala.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Z pumpy v Mlečicích zmizel tabák i hotovost za 100 tisíc

Mlečice – Překvapení byli pracovníci čerpací stanice v Mlečicích. Poberta ukradl zboží i peníze.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení