Během tohoto období se podařilo proškolit 24 učitelů jako koordinátorů finančního vzdělávání, kteří v rámci projektu absolvovali 80 hodin výuky.
Ve školách se do hodin finanční gramotnosti zapojilo celkem 420 žáků. Pro školy, které se projektu zúčastnily, je nyní připraven Klub škol Rozumíme penězům. Jeho smyslem je i nadále poskytovat odbornou i metodickou podporu pro výuku finanční gramotnosti.

„Projekt Rozumíme penězům v Plzeňském kraji bude nadále pokračovat formou seminářů pro pedagogy po dobu následujících pěti let. Školy, které se první fáze účastnily, se mohou zapojením do klubu nadále rozvíjet výuku projektu,“ říká jeho ředitel Martin Ježek z občanského sdružení AISIS.
Účastníci klubu mohou využít jeho on–line podporu pro získávání materiálů a informace o seminářích a akcích v rámci projektu. On–line klub slouží také pro sdílení zkušeností s ostatními členy.

Plzeňský kraj se do akce Rozumíme penězům zapojil jako druhý v pořadí po školách ve středních Čechách.
Cílem projektu Rozumíme penězům je zvýšit úroveň finančního vzdělání školáků na základních školách. „Je postavený na praktických základech. Učí děti sestavit rodinný rozpočet a řešit praktické životní situace,“ popisuje Ježek. Do dnešního dne se do něj zapojilo pět krajů, více než 60 škol a dva tisíce žáků. V letošním roce se plánuje jeho další rozšíření.