VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohodička vybojovala prvenství v soutěži

Rokycany – Vidět hmatem se učili v rokycanské Pohodičce. A že se podařilo pracovníkům Sociálně terapeutických dílen a stacionáře do světa nevidomých proniknout, ocenila také porota celorepublikové soutěže o ilustrovanou hmatovou knížku. Rokycanští dosáhli až na zlatou příčku.

16.5.2011
SDÍLEJ:

Mirka Prokopová, Ivana Krýslová a Marie Dušková iniciovaly nápad na výrobu hmatové knížky. Foto: Deník/ Klára Mrázová

Nápad zúčastnit se soutěže Tactus.cz se zrodil docela nezištně. „Navštívila nás Terezie Kochová, jedna z organizátorek akce, a ukazovala nám výrobky z minulých ročníků,“ líčila tamější pracovnice Marie Dušková. „Pro nápad jsme se nadchli a začali vymýšlet ztvárnění užitečné pomůcky,“ doplnila další iniciátorka nejlepší hmatové knížky Ivana Krýslová.

Pak nastala samotná realizace. „Museli jsme vymyslet nějaký příběh. Napadlo nás udělat vzorkovník látek, protože práce s látkami patří mezi jednu z našich aktivit,“ vysvětlila Mirka Prokopová. Samozřejmě asistovali také klienti Pohodičky. „Zavázali jsme jim oči a onizkoušeli ´číst´pouze svýma rukama,“ dodala Prokopová.

Zhruba po třech měsících spatřila knížka světlo světa. Nikdo z hlavních aktérů ani netušil, že bude mít takový úspěch, natož že vybojuje prvenství. „Opravdu to pro nás bylo veliké překvapení a z ceny máme obrovskou radost,“ svěřila se ředitelka Alena Drlíková.
Jedinečný exemplář rozšiřující obzory nevidomým navíc postupuje do mezinárodní soutěže. Také díky finančním injekcím projektu Podpora sociálních služeb v Plzenském kraji a ROP Jihozápad se může Pohodička do podobných akcí zapojit.

Autor: Klára Mrázová

16.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Puštík Obecný

Brontosauři kroužkují v neděli puštíky

Ilustrační foto.

Čarodějnice v neděli večer Rokycansko nevynechají

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Čtyřicátník neplatí přes dva roky na malou dceru

Rokycany – Rokycanští policisté včera sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy čtyřicetiletému muži.

Les pohádek roste u Podmokel

Podmokly – Obec Podmokly ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství zve na akci pro děti nazvanou Pohádkový les Cesta kolem světa za 80 minut.

Počasí oslavám Dne Země nepřálo

Rokycany - V parku U Rakováčku naplánoval Dům dětí a mládeže Rokycany spolu s ČSOP Kulíšek a městem akci k svátku Země.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies