VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Polygon hospodařil loni s přebytkem

Rokycansko - Vzhledem k tomu jeho 63 členských obcí bude letos plat nižší příspěvek na občana

30.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Sdružení Polygon, v němž se spojila většina obcí regionu kvůli nakládání s odpady, jich podle předsedy Jaroslava Perlíka spojuje 63. V týdnu se zástupci členských obcí sešli. Důvodem byla valná hromada sdružení.

Kromě jiného probírali zejména naplnění ze zákona dané nové povinnosti. Ukládá obcím, aby vedle dosud tříděného papíru, skla a plastů zaměřily pozornost ještě na zajištění sběru železného šrotu a bioodpadu. „Ve všech místech to třeba obnáší nutnost vydat obecně závaznou vyhlášku k třídění odpadu a nechat si ministerstvem vnitra schválit její soulad se zákonem. Hlavně jsme však konstatovali, že dopad nového opatření s sebou nese i vznik dalších provozních nákladů," konstatoval starosta Kařeza Václav Krofta.

„Vzhledem k tomu, že jsme povinni umožnit občanům, aby mohli ukládat na určená místa či přímo do speciálních kontejnerů zmíněný odpad, musíme pro to vytvořit legální skládku. Navíc pak zajistit a uhradit svoz materiálu. Toho se však nemůže ujmout ledakdo, ale pouze specializovaná firma, mající na to certi-fikát, která potom vystaví i potvrzení," objasňoval Krofta.

Pokud se jedná o svoz a likvidaci bioodpadu, musíme za sdružení nejdříve nechat zpracovat projekt a potom bychom rádi zažádali o dotaci," doplnil Perlík. V případě míst, kde nemají sběrné dvory, by Polygon svážení železného šrotu a bioodpadů z úložišť zajišťoval minimálně dvakrát ročně, zároveň s už fungujícím odvážením nebezpečných látek. Pro obce, kde sběrné dvory mají, bude záležitost ošetřená jinak.

Rozladění starostů nad provozními výdaji vyvážilo uspokojení nad snížením příspěvku odváděného sdružení za občany. „Výsledky hospodaření Polygonu za uplynulý rok byly dobré, výnosy jsou velké, a tak jsme mohli navrhnout snížení příspěvku. Tedy aby místo 130 korun na člověka obce platily o deset méně," uvedl Perlík. Záměr přítomní schválili.

Kromě dalšího pak bylo jejich úkolem zvolit také nový správní výbor. Tvoří ho pětice starostů. Do funkce předsedy byl opětně dosazený Perlík (Hrádek) a dalšími členy jsou Jiří Hahner (Strašice), Vlastimil Sýkora (Mirošov), Jan Altman (Radnice) a Karel Ferschmann (Němčovice).

Autor: Božena Šopejstalová

30.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení