VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Postup firmy EKO-KOM řeší právník

Němčovice - Zastupitelé obce jednali ve čtvrtek 7. května. Mimo jiné o havarijním stavu čističky

9.5.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslava Vejvodová

Schvaluje

# Uzavření Kupní smlouvy na nákup pozemku pč. 300/20 o výměře 3287 metrů čtverečních, vedeného jako orná půda v katastrálním území Němčovice, od prodávající D. J. z Rokycan za 26 296 Kč, na stavbu obecního hřbitova podle schváleného územního plánu.

# Uzavření Kupní smlouvy na prodej pozemku pč. 229/3 o výměře 50 metrů čtverečních, vedeného jako ostatní plocha, ostatní komunikace, v katastrálním území Němčovice, do podílového vlastnictví, každému id 1/3 a to kupujícím manž. P. H. a O. H. ze Dvora Králové, manž. A. K. a A. K. z Žebráku a paní P. S. z Losiné za částku 1000 Kč. Veškeré náklady na převod pozemku, vč. Daně, budou hradit kupující. Pozemek bude sloužit jako připojovací účelová komunikace ke stavebním pozemkům.

# Uzavření Smlouvy o uzavření budoucí smlouvy o zřízení věcného břemene služebnosti a smlouvu o právu provést stavbu, p 231/3 kNN, se společností ČEZ Distribuce, a.s., na pozemky 229 a 434 v kat. území Němčovice. Rozsah dotčených nemovitostí věcným břemenem činí 26,9 metrů čtverečních a zřizuje se úplatně za jednorázovou částku 1000 Kč.

# Uzavření Darovací smlouvy mezi obcí Němčovice (obdarovaná) a Plzeňským krajem (dárce) SÚS PK na bezúplatný převod Automobilového sklápěcího přívěsu, RZ PJ 69-01.

# Uzavření nájemní smlouvy na pronájem bytu 2+1 s přísl. I. kategorie o velikosti 80 m2 v II. NP v čp. 22, panu M. N. a jeho partnerce.

# Uzavření Smlouvy o dílo č.201501 se společností A1atelier Plzeň, s.r.o., na zpracování projektové dokumentace stavby Hřbitov Němčovice ve dvou částech: v roce 2015 zpracování společné dokumentace pro vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení (DUR+DSP) za částku 50 tisíc Kč a v roce 2016 zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby (DPS) za částku 50 000 Kč. Zhotovitel není plátcem DPH.

# Podání žádosti o dotaci v programu Naléhavé potřeby a havarijní stavy PK pro rok 2015 ve výši 300 000 Kč na odstranění havarijního stavu ČOV (kompletní výměna náplně 1. pole, výměna potrubí 1. pole, oprava poklopů šachet).

# Přijetí dotace z programu PSOV PK, ve výši 200 000 Kč na stavbu víceúčelového domu obce IV. etapa, která bude použita na zateplení fasády domu čp. 22. Starosta je pověřen přípravou návrhu na vyhlášení poptávky s termínem dokončení XI/2015.

Bere na vědomí

# Informace starosty o výpovědi smlouvy, uzavřené v roce 2005, kterou podala společnost EKO-KOM ke dni 30. 9. 2015 bez udání důvodu, přestože obec neporušila žádné povinnosti uvedené ve smlouvě. Jedinou nabízenou možností, jak ve vztahu pokračovat, je podpis nové smlouvy, kterou zastupitelstvo již jednou odmítlo podepsat.

Postup považujeme za jednostranný nepřípustný nátlak, neboť obec nemá možnost uzavřít smlouvu s jinou AOS (autorizovaná obalová společnost). Postup této společnosti proto považujeme za zneužívání monopolního postavení na trhu a celou záležitost předáme k posouzení právníkům ke stanovení dalšího postupu v této věci.

# Informace starosty o společném jednání s okresním ředitelem PČR, vedoucím dopravní policie v Rokycanech a s jeho zástupcem. Požadoval, aby pro zvýšení bezpečnosti na silnici II/232 byla dopravní situace upravena dopravními značkami začátek/konec obce, s čímž dopravní policie nesouhlasí a požaduje nejprve provést v daném úseku stavební úpravy vybudování chodníku a úpravy autobusové zastávky. Starosta požadoval, aby pro bezpečnost stavebních dělníků byla v dané úseku snížena rychlost a proto podal další žádost na povolení přechodného značení DIO (dopravně inženýrské opatření) o němž nebylo dosud rozhodnuto. Zároveň starosta žádal, aby v daném úseku prováděla kontroly zaměřené na dodržování povolené rychlosti. V žádném případě starosta nepožadoval provádění kontrol dopravní policie v centru obce a na jednání policistů podá stížnost.

Upozorňuje

# Občany na platnost obecně závazné vyhlášky č. 2/2008, podle které je zakázáno v období od 1. 5. do 30. 9. o nedělích a státem stanovených svátcích provádět takové práce, které způsobují hluk, jako je např. používání sekaček, křovinořezů, cirkulárek, brusek, atd. Výjimku mají pouze neodkladné zabezpečovací práce při haváriích, jiných životu nebezpečných událostí.

Více o dění v obci se dozvíte na straně 2 sobotního vydání

Autor: Václav Havránek

9.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze.
5

Seveřané potrápili Rokycany

Ilustrační foto.

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Nepojízdný kamion odřízl Rokycany

Rokycany – Trpěliví museli být motoristé, kteří projížděli v úterý odpoledne okresním městem. Na kruhovém objezdu u Železné se porouchal kamion. Doprava v centru zkolabovala.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Z pumpy v Mlečicích zmizel tabák i hotovost za 100 tisíc

Mlečice – Překvapení byli pracovníci čerpací stanice v Mlečicích. Poberta ukradl zboží i peníze.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení