VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prakiádníci se už nemohli dočkat Plískova

Plískov – První prakiádu
z českých a moravských obcí letos uspořádali Plískovečtí. Soutěžící se už nemohli dočkat, a tak i ve čtrnáctistupňovém (až šestnácti) mrazu hra v sobotu přilákala skoro šedesátku účastníků.

13.2.2012
SDÍLEJ:

Při plískovské prakiádě se starosta obce Radek Škrdlandt (sedící) ujal rozhodcovské role a stejně tak i Dita Ševčíková (vedle). Sčítání nastřílených bodů přihlíží Karel Berka z Březové.Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

„Přesně je jich šestapadesát. Do boje se zapojilo sedmačtyřicet mužů, tři ženy a šest dětí,“ vypočítával Radek Škrd- lant, jeden z rozhodčích a zároveň také starosta pořádající obce. Podotkl, že nejmladším účastníkem je sedmiletý Vašek Sušanka z Hořovic, oči však přitom nespouštěl z hodnocených terčů před sebou. Kriticky, ale zároveň s pýchou, posuzoval i výsledky dosažené svým desetiletým synem Kryštofem a těšil se z čistě trefené desítky. Spolu s další rozhodčí Ditou Ševčíkovou občas tajuplně po terčích kouleli olověnou kuličkou. Při roztržení papíru přes hranici čísel tak poměřovali, kterým bodovým rozhraním dooprav- dy prošla. Stejnou ´munici´ totiž na cíl pálili aktéři zápolení.

K domácím borům se přidali další z Rokycan, Hůrek, Březové, Prahy, Plzně… Trochu posmutněle seděli v přísálí kolem stolu také Těškovští. Nebylo to ale dáno jejich výsledky. „Vzpomínáme na Petra Veverku. Byli jsme parta, ale zabil se týden po po loňské soutěži. Jemu na počest tu hoří tahle svíčka,“ vysvětloval Ladislav Šůcha.

Do Plískova letos zamířili soutěžící i z daleka. „Dorazili jsme z Hrubé Vrbky v okrese Hodonín,“ potvrdil chuť prakiádníků soutěžit Antonín Pomykal. „Je nás pět a cesta nebyla tak špatná,“ dodal. „Očekávali jsme, že počasí mnohé od účasti odradí. Sešla se nás ale spousta, takže máme radost,“ uvedl hlavní organizátor Václav Ševčík. „Před dvanácti lety jsme byli pozvaní na turnaj do Svojkovic. Potom jsme si řekli, že to zkusíme také a po roce jsme sami uspořádali první turnaj,“ objasnil. „Byli jsme tři, teď je nás deset dospělých a máme už rok i dětský tým,“ pochlubil se. „V oddíle jsou od osmi až po patnáctileté a trénovat chodíme jednou týdně,“ informoval vedoucí nejmladších Josef Holman. „Výhodou je, že máme v místě sál, který nám obec umožní v zimě užívat,“ pochvaloval si Ševčík a doplnil, že to není všude samozřejmostí, takže jsou pak závislí na počasí. Proto také plískovská prakiáda může být první v roce a teprve po ní startují další. Ta letošní byla už jedenáctá. Vítězství si po třech kolech ziskem 303 bodů připsal Jiří Provazník z Březové. Druhý se 291 body umístil Pavel Rozmyš, opět z Březové, a 290 jich nastřílel, a tím bronz získal, už zmíněný Pomykal z Moravy.
Za náš okres se nejlépe dařilo Jiřímu Lukešovi ze Svojkovic, kterému 226 bodů vyneslo jedenáctou příčku. Čtrnáctá pak nástřelem 220 patří Jaroslavu Ticháčkovi ze Zbiroha – Švabína.

Autor: Božena Šopejstalová

13.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení