VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přes Hrádek je odkloněná doprava. Vadí kamiony

Hrádek - Kvůli opravě silnice do Mirošova vede veškerá osobní automobilová přeprava centrem města

9.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Božena Šopejstalová

Poškozen zpomalovací retardéry a vada na vodovodním a kanalizačním potrubí jsou škody, jimiž město zatím zaplatilo za rekonstrukci silnice Hrádek – Mirošov.

Z pohledu motoristů ovšem panuje s opravou jednoznačná spokojenost. „Vždyť tahle vozovka už připomínala spíše ementál,“ konstatoval například Jaroslav Král. Viděno ale očima obyvatele města, jsou okolnosti provázející výstavbu přijímány značně negativně. „Veškerá doprava je odkloněná přes Hrádek a jezdí nám tu centrem. Je to hrozné,“ shodují se místní.

Vozovka se zatím opravuje podél celého Hrádku, tedy od odbočky do centra až po po další, směřující na Janov. Jedná se o první etapu celkově zamýšlené opravy. Stavbu financuje krajský úřad, to znamená, že vše probíhá v režii Správy a údržby silnic (SÚS) Rokycany.

„Za Hrádek se podílíme skoro milionem. Musíme hradit obrubníky u chodníků. Je to vynucená investice, s tím jsme nepočítali, musí se dělat přesuny v rozpočtu,“ sdělil starosta Jaroslav Perlík. „Vzhledem k tomu, že došlo k poruše kanalizace, bude to takových sto padesát tisíc navrch,“ odhaduje. Zvýšená doprava v centru města si včera vyžádala i opravu zpomalovacích pruhů. Starosta je také přesvědčený, že poruchu na vodovodním potrubí v Hutnické ulici způsobily zvýšené otřesy půdy. Nejvíc ale lidem vadí kamiony proplétající se přes zákaz centrem. „Je to nebezpečné pro chodce i ostatní motoristy a navíc přejíždějí třicetitunovými kolosy most, kde je stanovená poloviční zátěž. Situaci řešíme za pomoci policie,“ dodal starosta.

Cena první etapy je propočítaná na 22 milionů. „Akce se skládá z několika částí. Předně jde o úplnou rekonstrukci vozovky zhruba v půlkilometrové délce. To znamená od odbočky do centra města po další odbočku ke garážím. Následně se střídají úseky, kde se odfrézovává svrchní vrstva a nahrazuje novým dvouvrstvým kobercem,“ informovala Jana Mrázová, náměstkyně SÚS Rokycany. „Cílem je, aby před nástupem zimy byla silnice zprůjezdněná a počasí tomu zatím přeje. V krajním případě je třeba dotáhnout stavbu tak, aby se jezdilo po podkladních vrstvách,“ doplnila Mrázová.
Druhá etapa opravy silnice se projektovaná od křižovatky s janovskou odbočkou po začátek Mirošova. Vydané už je i stavební povolení a bude se žádat o finanční prostředky na příští rok.

Třetí etapa – průtah Mirošovem až k železničnímu přejezdu směrem na Vísky – je rovněž vyprojektovaná, ale stavební povolení vydané ještě není. „Momentálně se vedou jednání ohledně stavebního vypořádání na zabíraných pozemcích,“ informovala náměstkyně SÚS.

Autor: Božena Šopejstalová

9.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Seniorka pustila ženy na záchod. Přišla o 15 tisíc

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Volduchy mají zaděláno na postup

Volduchy – Přes konkurenci přátelského utkání Rokycany – Viktoria Plzeň se ve voldušském fotbalovém stánku sešlo ve středu večer 150 fanoušků. Úvodní barážový souboj o krajskou 1. B třídu lákal.

Rokycanská nemocnice si připomněla 60. jubileum

Rokycany – Včerejší oslavy 60. výročí otevření nemocnice v Rokycanech už dopoledne zahájil Den otevřených dveří.

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Strašičtí školáci zdolali Dobřív o dva body

Strašice – Školáci ze čtyř obcí v dosahu strašické devítiletky se utkali včera ve vědomostní, sportovní i zábavné konfrontaci. Role kapitánů se ujali starostové Strašic (Jiří Hahner), Dobříva (Jiří Ondřejíček), Cheznovic (Josef Kolář) a Tění, které vyslaly místostarostu Karla Erbena.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies