VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Priorita údržby: silnice z Ejpovic na Kařez

ROKYCANY - O 461 kilometrů pozemních komunikací se starají zaměstnanci Správy a Údržby Silnic Rokycany. V roli správců vozovek mají v zimním období podle vyhlášky za úkol zajištění sjízdnosti silnic. Lhůty jsou nemilosrdné.

9.11.2008
SDÍLEJ:

Říjnové kontroly na SÚS Rokycany se zúčastnil mistr střediska Martin Bittner (vlevo), pracovník Plzeňského kraje Karel Kunc (uprostřed), který je pověřený konrolou, a řidič Libor Zeman. Foto: DENÍK/ Petr Kalčík

„Silnice máme rozděleny na pořadí z hlediska důležitosti. Prioritou je pro nás co nejrychlejší zprůjezdnění silnic druhé třídy, jedná se hlavně o komunikaci Ejpovice – Kařez, zde máme za úkol zajištění plné průjezdnosti do tří hodin. Dalším cílem jsou zbývající úseky druhých tříd v okrese a dopravně významné komunikace třetích tříd, zde slibujeme zprůjezdnění do šesti hodin. Posledním bodem jsou ostatní silnice třetí třídy, které musíme zajistit do dvanácti hodin. To je dáno přímo vyhláškou,“ řekl provozní náměstek SÚS Rokycany Pavel Fait.

Do první kategorie patří 28 kilometrů, do druhé spadá 126 kilometrů a do třetí 296 kilometrů. V zimě se neudržuje jen asi deset kilometrů silnic a podle informací z SÚS se jedná především o nevýznamné silnice, které se dají jinak objet, nebo o komunikace končící v lese, v řece, nebo ve vojenském prostoru Brdy. O takových silnicích budou řidiči informováni příslušnými dopravními značkami.

„Silnice máme rozdělené do deseti pracovních okruhů, z nichž je šest sektorů udržováno chemicky, to znamená solí, respektive roztokem solanky. A na čtyřech zbývajících provádíme posyp struskou, nebo jemnou drtí. V současnosti jsme těmito prostředky již předzásobeni, takže nás zima nemůže zaskočit. Máme k dispozici patnáct sypačů s předsuvnou radlicí, sedm závěsných radliček na traktory, jeden šípový pluh a dvě sněhové frézy,“ informoval Fait.

Kontrola připravenosti mechanismu, kterou prováděl zřizovatel – Plzeňský kraj, dopadla také pozitivně. Referent silničního správního řádu Karel Kunc neshledal během prohlídky žádné podstatné závady. Provozní náměstek v závěru dodal, že všichni zaměstnanci jsou řádně proškoleni a plně si uvědomují náročnost zimních prací na silnicích a věnují jim velkou pozornost.

Finanční prostředky pro zdárný průběh zimního období jsou pro SÚS zajištěny a dosahují částky šestnáct milionů korun. To je pro představu téměř čtyřicet procent z celkové finanční dotace, poskytované krajem na údržbu.

Autor: Martina Šmejkalová

9.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Veselští končí s úpravami jezírka

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Žáci ZŠ Zbiroh se vydali za kolegy do Amberku

Rokycany – Kluci a děvčata ze 7. a 8. tříd ZŠ Zbiroh se vrátili z bavorského Amberku.

Scéna KKK patří ode dneška zábavě

Rokycany – Městská knihovna v Rokycanech zajistila na tento týden pro scénu KKK (Klub komorní kultury), který se nachází na jejím nádvoří, zábavu.

Divizní Rokycany pokořily Ostrov

Rokycany – Páteční zápas fotbalové příznivce z Rokycan a okolí láká. Důkazem bylo téměř tři sta diváků při důležitém divizním duelu FC proti soupeři z Karlovarska.

Rozhlas zpívá s Rokycanskými

Rokycany – Třetí ročník festivalu pěveckých sborů, který pořádá Základní škola ulice Míru Rokycany za podpory dalších partnerů v nahrávacím studiu Českého rozhlasu Plzeň, je naplánovaný už na tuto sobotu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies